У США розробили струменевий принтер, який загоює рани

Унікальний пристрій може розпорошувати клітини шкіри прямо на опіки, швидко захищаючи від інфекції і заліковуючи рани.

Група вчених з Університету Вейк Форест в Північній Кароліні, надихнувшись звичайним струменевим принтером, розробила унікальний пристрій, що може розпорошувати клітини шкіри прямо на опіки, швидко захищаючи від інфекції і заліковуючи рани. За прогнозами вчених, система "біодрук" може стати реальною альтернативою пересадці шкіри.

Пристрій являє собою раму, яку можна обертати над лежачим пацієнтом. До рами прикріплений лазер, який точно визначає розмір і форму рани, і спрей, що чітко розпилює клітини шкіри на уражене місце. Так нові клітини буквально друкуються на рану, як це відбувається з фарбами у кольоровому струменевому принтері.

Власне, самі клітини шкіри, які розпорошуються, вчені отримали з частин шкіри, шляхом відділення та очищення різних типів клітин, таких як, фібробласти і кератиноцити. Ці клітини фахівці помістили в живильний розчин, щоб вони змогли розмножитися. А потім стали спочатку розпорошувати на рану шар фібробластів, потім - кератиноцитів, які формують захисний зовнішній шар шкіри.

Одна з переваг "біодрук" полягає в тому, що на відміну від пересадки шкіри, вона не залишає шрамів, так як розпилюванні клітини впроваджуються не тільки в саму рану, а й безпосередньо в шкіру навколо опіку, волосяні фолікули і сальні залози.

Друга перевага - це швидкість і безпека лікування. У ході тестів на гризунах система показала себе найкращим чином: вченим вдалося закрити всю рану протягом двох тижнів. Остаточно рана зажила за три тижні. Для порівняння - миші, на яких "біодрук" не пробували, витратили п'ять тижнів на загоєння.

Зараз вчені співпрацюють з Американським інститутом збройних сил регенеративної медицини. Спільно вони хочуть розробити методи допомоги солдатам, які потерпіли в Іраку і Афганістані, адже "біодрук" здатна допомагати не тільки при опіках, але і при інших типах ран, і навіть при діабетичних виразках ніг. Найближчим часом очікується тестування системи на свинях, чия шкіра дуже нагадує людську.

Читайте також:

Учені визнали гонорею новою "супер-інфекцією"

Переїдання прирівняли до наркозалежності

Встановлена нова причина старіння обличчя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: