У США серед оленів шириться "зомбі-хвороба". Вона вражає мозок і може загрожувати людям – науковці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Природа захворювання залишається незрозумілою.

У 24 штатах США і двох провінціях Канади у оленів і лосів діагностували хронічну хворобу виснаження (chronic wasting disease,CWD) – захворювання вражає головний та спинний мозок і відоме як "хвороба зомбі".

Про це повідомляє LADbible.

Свою неофіційну назву хвороба отримала через вплив на тварин: вони стають агресивними і неадекватними, при цьому у них порушується координація рухів, різко знижується вага, у тварин тече слина і зникає страх перед людьми.

Разом з цим, природа захворювання залишається незрозумілою. Найпоширеніша теорія говорить, що його викликають не віруси, бактерії або паразити, а пріони – білки з аномальною структурою, які мають властивість накопичуватися в мозку. За іншою теорією, збудником захворювання є бактерія спіроплазма.

Наразі невідомо, чи може захворювання передаватися людям, проте деякі експерти готують нас до гіршого.

Так, Майкл Остерхольд, директор Центру з інфекційних досліджень та політики в Університеті Міннесоти, попереджає, що хвороба може зачепити і людей. Він вважає цілком ймовірним, що випадки хвороби хронічного виснаження у людей будуть задокументовані найближчими роками.

"Можливо, кількість випадків захворювань у людей буде значною і не обмежуватимуться поодинокими випадками", - наголосив він. Найбільш імовірний шлях передачі – через вживання інфікованого м'яса.

Як зазначається, від 7 до 15 тисяч інфікуються "зомбі-хворобою" щороку. І хоча випадків захворювання серед людей поки що не зафіксовано, нещодавно дослідники дізнались, що хвороба може передаватись деяким приматам.

Нагадаємо, у жовтні 2018 у Шотландії виявили коров’ячий сказ – востаннє його спалах розвалив сільське господарство Британії. Окрім цього, вживання зараженого м'яса смертельно небезпечне для людей.

ВідеоВ Україні зафіксували першу смерть внаслідок вірусної інфекції

Від риновірусу на Одещині померло місячне немовля, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я. Смертей від грипу поки що не фіксували. За останній тиждень на грип та ГРВІ занедужали майже 200 тисяч українців. Рівень захворюваності наближається до епідпорога. Медики закликають громадян вакцинуватися.

В Україні зафіксували першу смерть внаслідок вірусної інфекції

Залиште свій коментар

Вибір редакції