У США схвалили "жіночу віагру": як працює нашумілий препарат

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це лише другий схвалений препарат для жінок зі зниженим лібідо.

Американське Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) нещодавно схвалило новий препарат для лікування жінок з низьким лібідо, який вже прозвали жіночим аналогом віагри.

LiveScience пояснює, як саме діють ліки і чим відрізняються від інших препаратів на ринку.

Як працює нова "жіноча віагра"

Препарат називається бремеланотід і виходить під торговою маркою Vyleesi. Його схвалили для лікування жінок у пременопаузі з гіполібідемією – відсутністю або втратою сексуального потягу. Це лише другий препарат для лікування цієї сексуальної дисфункції, схвалений FDA.

Жінки мають самостійно ввести укол під шкіру живота або стегна не менш ніж за 45 хвилин до сексу. Понад одну дозу бремеланотіда за добу або понад восьми доз на місяць приймати не слід.

У дослідженнях препарату взяли участь понад 1200 жінок в пременопаузі зі зниженим лібідо. 25% з тих, хто використовував бремеланотід, відзначили певні поліпшення, оцінюючи свій сексуальний потяг. Для порівняння, підвищення лібідо відчули 17%, яким давали плацебо.

Бремеланотід впливає на меланокортинові рецептори в головному мозку. Вони впливають на багато різних біологічних функцій, як обмін речовин і прийом їжі, пігментація шкіри і регуляція болю. Втім, до кінця не ясно, як саме препарат працює для підвищення сексуального бажання, кажуть у FDA.

Основна теорія полягає в тому, що бремеланотід сприяє збільшенню дофаміну – хімічної речовини мозку, що викликає почуття щастя, задоволення, що реагує на різноманітні "винагороди" і є своєрідною системою заохочення людини до дій (не завжди насправді корисних). Наприклад, він з'являється під час вживання смачної їжі, успіхів у роботі або вживання деяких наркотиків.

Як пояснила Шеріл Кінгсберг, начальник відділу поведінкової медицини в лікарнях Клівлендського медичного університету, яка вивчала бремеланотід, препарат дозволяє мозку жінок сприймати еротичну стимуляцію як таку "винагороду".

Кінгсберг отримала консультаційні виплати від AMAG Pharmaceuticals, що продає препарат Vyleesi, і Palatin Technologies, яка розробила препарат.

Як розповіла науковиця Live Science, вважається, що нормальна сексуальна функція залежить від балансу збуджувальних і гальмівних сигналів в мозку, а знижене лібідо є результатом або недостатнього збудження, або занадто сильного гальмування. Згідно з цим, передбачається, що бремеланотід стимулює реакцію збудження, вивільняючи дофамін.

Чим вона відрізняється від інших препаратів

Єдиним іншим схваленим FDA препаратом для лікування відстутності сексуального потягу є флібансерин, що виходить під торговою маркою Addyi. За словами Кінгсберг, флібансерин діє на інший мозкової рецептор і частково блокує вироблення в мозку серотоніну. Вважається, що серотонін частково послаблює статевий потяг, пригнічуючи збуджувальну дофамінову систему.

Також ці два препарати різняться частотою дозування - флібансерин необхідно приймати щодня перед сном, а бремеланотід – у разі необхідності. Препарати, що використовуються для лікування чоловічої сексуальної дисфункції, такі як силденафіл (відомий як Віагра) в основному націлені на фермент, званий фосфодіестеразою 5 (PDE5), який відіграє роль в регуляції кровотоку до члена.

Загальний ефект силденафілу полягає в збільшенні припливу крові до статевого члена, що призводить до ерекції. Однак силденафіл не стимулює сексуальний потяг.

За словами Кінгсберг, найбільш поширеними побічними ефектами флібансерина є сонливість і запаморочення, а найбільш поширеним побічним ефектом бремеланотіда є нудота.

У дослідженнях бремеланотіда 40% жінок відчували нудоту, найчастіше під час першого введення препарату, а 13% потребували вгамування нудоти ліками, повідомляє FDA. Проте понад 90% жінок, які відчували нудоту, залишалися у випробуваннях ліків. Припускається, що або нудота була слабкою, або вони відчували, що користь від препарату переважує побічні ефекти, каже Кінгсберг.

Як зазначається, бремеланотід не слід використовувати людям з неконтрольованим високим кров'яним тиском або з серцевими захворюваннями. Крім того, пацієнтам слід припинити прийом бремеланотіда через вісім тижнів, якщо вони не відчули підвищення сексуального бажання.

Нагадаємо, народження дітей робить людей більш нещасними - про це свідчать численні та тривалі опитування. Втім, тільки нещодавно дослідники з'ясували ймовірну причину. Схоже, діти самі собою не винні в цьому.

ВідеоЯк правильно поговорити з дитиною про секс: поради психологів та лікарів

Названо вік у якому українські діти починають займатися сексом. Кожна десята дитина з опитаних стартує з 12 років. Для більшості це 15-16. Такий висновок досліджень фонду ООН ЮНІСЕФ. Середній вік для початку сексуальних стосунків, зазначають, не змінився. А от тих, хто починає сексуальний досвід з дванадцяти  - побільшало. Усе, кажуть експерти, від необізнаності дітей і від відсутності розмов із батьками на цю тему. Як правильно поговорити з дитиною про секс – у сюжеті.  

Як правильно поговорити з дитиною про секс: поради психологів та лікарів

Залиште свій коментар

Вибір редакції