У США створено "вічний" DVD-диск

Вартість DVD-диска, здатного зберігати інформацію протягом тисячоліть, складе близько 25-30 доларів.

Американська компанія розробила DVD, що гарантує збереження даних протягом тисячоліть. Разом з ним розроблено також унікальний настільний DVD-привід.

Довговічний DVD розробила IT-компанія Millenniata, причому диск не потрібно поміщати в якісь особливі умови.

Сучасні диски, виготовлені методом штампування, здатні зберігати інформацію більше ста років, проте користувач не може записати на них власні дані. Зараз користувачі не мають можливості архівувати фотографії та іншу особисту інформацію на тривалий термін. Виробники DVD-R говорять про термін служби у сто й більше років, проте дані, записані на диск у домашніх умовах, можуть перестати читатися вже через п'ять років, навіть якщо за цей час його жодного разу не діставали з коробки.

За словами винахідників, найдовговічнішим матеріалом у DVD-R є органічний шар, на який проводиться запис даних. Він захищений шаром пластику, який, проте, не здатен захистити носій від старіння. Реєструючий шар починає деградувати відразу ж після запису, просто цей процес проходить дуже повільно. І з кожним роком вірогідність того, що дані не вдасться зчитати, зростає. Деякі компанії, наприклад, Kodak, випускають диски із заявленим терміном служби 300 років. У них для відображаючого шару використовується золото замість алюмінію. Поліпшення криється в тому, що золото не піддається корозії. Проте дані в такому диску все одно записуються на органічний пластик.

Вчені з Millenniata запропонували замінити реєструючий органічний шар на шар з неорганічного матеріалу, який не піддається старінню незалежно від того, в яких умовах зберігається носій.

Технологія була розроблена Беррі Лантом, професором у галузі інформаційних технологій з Університету Бріема Янга в Юті (США). Вивчаючи наскальні малюнки, Лант звернув увагу на те, що вони були зроблені шляхом зіскоблювання верхнього шару каменя темного кольору, оголюючи світліший внутрішній склад. Таким чином, дані протягом багатьох століть зберігалися, відображені за допомогою кольорового контрасту.

Пізніше він впритул зайнявся дослідженням цього відкриття і можливості його використання для запису цифрових даних. Разом зі своїм колегою, професором хімії Метью Лінфольдом Лант заснував компанію Millenniata.

M-ARC Disc, розроблений Millenniata, виглядає майже так само, як звичайний DVD. Для запису такого диска потрібен спеціальний привід, але для читання підійде й цілком звичайний. Розробка базується на низці запатентованих технологій, власниками яких є різні компанії, включаючи Philips.

У даний час сторони домовляються про комерційне виробництво дисків і приводів.

Спочатку зробити технологію доступною планується для наукових організацій і державних установ, що оперують великими обсягами архівних даних, потім - вивести на роздрібний ринок.

Представлений Millenniata пристрій для запису дисків M-Writer Drive виглядає як звичайний зовнішній DVD-привід. Він оснащений інтерфейсом USB 2.0, може читати звичайні CD і DVD.

У компанії вважають, що пізніше технологію можна буде перенести на Blu-ray-диски і таким чином збільшити ємність носія до 50 ГБ. За словами вчених, теоретично ємність архівного носія можна збільшити до 200 ГБ й більше. Очікується, що вартість диска з ємністю звичайного DVD складе близько 25-30 доларів. Для порівняння, сьогоднішня вартість DVD складає менше 1 долара. Проте ціну носія компенсує гарантія збереження даних для багатьох поколінь, впевнені розробники.

Представити готові продукти планується 1 вересня 2009 року.

Читайте також:

Суперзахищена "флешка" отримала функцію самознищення

Чехи створили мобільний-годинник з подвійним екраном

FujiFilm розробила 3D фотокамеру

Microsoft випустить безкоштовний Office

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: