Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У США вдалося врятувати дитину з ушкодженнями мозку після смерті в басейні

До дівчинки повернулися мова і здатність ходити.

Дослідники у США вперше змогли реанімувати дитину з ушкодженнями головного мозку, які раніше вважалися незворотними. Дворічній дівчинці спочатку відновили роботу серця, а потім реанімували мозок за допомогою гіпербаричної кисневої терапії, - про це пише Science Alert.

Гіпербарична киснева терапія - це метод введення кисню пацієнту за тиску вищого, ніж атмосферний. Лікування відбувається у спеціальних барокамерах.

Дитина втопилася в басейні. Після реанімації дитина не реагувала на голоси, не могла пересуватися, а тільки безконтрольно хитала головою. Після інтенсивної терапії в лікарні протягом 48 днів, маленьку дівчинку виписали, і тоді було вирішено спробувати відновити її мозок за допомогою гіпербаричної терапії.

До дівчинки повернулися мова і здатність ходити. Через 162 дні після фактичної смерті вона майже повністю відновилася. Мовленнєві центри мозку працюють краще, ніж до інциденту. Тим не менше, дані томографії показують, що деякі пошкодження мозку ще залишилися. Лікарі відзначають, що це перший зафіксований випадок відновлення роботи мозку після подібних ушкоджень.

Нагадаємо, що у Польщі через 55 днів після смерті матері народилася дитина. Жінка мала пухлину мозку і не лікувала рак. Коли 41-річна полька потрапила в госпіталь, лікарі констатували смерть мозку, але дитину врятували. Хлопчик народився в січні вагою всього 1 кг, але тільки зараз після того, як виходили малюка, медики розповіли про це чудо порятунку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції