Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У США відбулося успішне тестування ракети-носія з українською ступінню

Ракету, призначену для доставки на космічну станцію вантажів масою до 6 800 кг, розробила американська компанія Orbital Sciences Corporation.

У центрі космічних польотів на острові Уоллопс (США) відбулися наземні випробування ракета-носія Antares, перша ступінь якої розроблена українським КБ "Південне".

Про це повідомляє "Українська правда" із посиланням на сайт AIN.UA.

Ракету, призначену для доставки на космічну станцію вантажів масою до 6 800 кг, розробила американська компанія Orbital Sciences Corporation. А першу сходинку для Antares створили українці. Основну конструкцію розробили в КБ "Південне" і виготовили на Південному машинобудівному заводі в м. Дніпро.

Це перший масштабний успіх ракети за півтора року - після її вибуху 28 жовтня 2014 року через кілька секунд після старту. Тоді аварія сталася через неполадки в двигуні AJ-26. Останні півтора року фахівці займалися модернізацією ракети.

Українським інженерам довелося змінити ступінь ракети таким чином, щоб в ній зміг працювати абсолютно інший двигун, що не призначений для вже готової конструкції. Йдеться про двигун РД-181 російського виробництва. Перший пуск доопрацьованій ракети запланований на середину липня 2016 року.

Нагадаємо, що раніше перша ступінь ракети-носія Falcon 9, яка стартувала з космодрому на мисі Канаверал у США з таїландським телекомунікаційним супутником Thaicom 8, успішно приземлилася на платформі в Атлантичному океані.

Старт ракети став п'ятим з початку року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції