У США визначили найкращу ілюзію року

Ілюзія "Неможливий рух" була частково придумана комп'ютерною програмою, створеною для перетворення двовимірних малюнків в тривимірні об'єкти.

 У Флориді, США, оголошено переможців конкурсу Best Illusion of the Year – Найкраща ілюзія року. Професор інституту передових досліджень математичних наук Мейдзі (Японія) Кокіті Сугіхара показав рампу, що порушує всі закони гравітації. За це він отримав перше місце.

У відеоролику-переможці глядачі бачать картонну конструкцію, що складається з чотирьох нахилених доріжок, що йдуть вниз від єдиного центру. Потім на нижню частину кожної з них по черзі поміщається по дерев'яній кульці. Всі вони, немов намагнічені, вибігають по доріжці вгору і зупиняються на центральній платформі.

Розгадка трюку розкривається, коли камера, що знімає конструкцію, змінює кут зору. З іншого боку видно, що насправді похилі площини спускаються до єдиного центру. Обман зору виникає через те, що мозок прагне уявити собі підпірні колони вертикальними, і найдовшу з них (в центрі) - найвищою. Щоправда, спрацьовує ілюзія тільки з однієї точки зору.

Переможець зазначив, що особливість бачити ілюзії у людини з'являється з роками, тому мозок не обтяжених досвідом дитсадівських дітей рідко проробляє з ними ту ж жарт.

"Всі друзі моєї доньки запитували, а що тут такого смішного?" - Розповідає Кокіті.

Ілюзія "Неможливий рух" була частково придумана комп'ютерною програмою, створеною Сугіхарой для перетворення двовимірних малюнків в тривимірні об'єкти. Одного разу японець дав програмі обробити незвичайний малюнок, та дуже здивувався, побачивши результат.

Конкурс робіт Best Illusion of the Year  організовує Товариство наук про зір (Vision Sciences Society). "Ілюзії смішні, але їх створення дозволяє не просто повеселитися, а й зрозуміти, як саме вони обманюють наш мозок, коли він функціонує правильно", - зазначив один з фіналістів Пітер Це з Дартмутського коледжу.

Читайте також:

Українські вундеркінди навчили комп'ютер людським почуттям

Науковим винаходом року назвали "інкубатор рослин"

У США винайшли принтер для їжі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: