У США з’явиться віртуальна карта майбутнього з авто і пішоходами в реальному часі

Американські розробники почали створення віртуальної карти, яка в реальному часі, окрім об’єктів, показуватиме рух автомобілів та пішоходів.

В Університеті Південної Каліфорнії (США) ведеться розробка інтерактивних панорамних карт наступного покоління, які, на відміну від відомих на сьогодні онлайн карт, зможуть працювати повністю в реальному часі.

На перший погляд все виглядає як і на будь-якій інший 3D-карті. Проте варто наблизити зображення, і можна буде побачити рух автомобілів і пішоходів в режимі реального часу, пише The Daily Mail.

Новий віртуальний світ - це світ "гео-імерсії" (термін утворений від лат. слова "занурення"), яка поєднує реальні і віртуальні світи разом, щоб в недалекому майбутньому дати користувачеві "найінтерактивнішу карту" в світі, відзначає видання.

За словами розробників, вуличний рух постійно змінюється, і щоб прокласти "швидкий шлях", чого сучасні карти поки не можуть, програмі потрібно постійно оновлювана "історія".

Власне, основна відмінність нової розробки - побудова "історичних моделей", які створюються на основі даних в реальному часі, що збираються з усіх можливих джерел.

Поки що програмне забезпечення, розроблене вченими з Лос-Анджелеса, дозволяє з'єднати дані карт Google і декількох спеціалізованих додатків.

Один з них називається iCampus і дозволяє в реальному часі відстежувати місцезнаходження друзів з Twitter чи Facebook, місця на Foursquare, а також отримати найшвидший маршрут до місця призначення.

Транспорт кампуса, який вже обладнаний приймачами GPS, також з'явиться на картах, щоб студенти знали, коли, наприклад, підійде потрібний автобус чи трамвай.

Ще одна розробка, iTransportation, являє собою спробу покрити аналогічним сервісом весь Лос-Анджелес.

Інший додаток - iWatch об'єднує 3D-карту міста в з даними камер відеоспостереження, які накладаються на карту і "оживають", коли користувач змінює масштаб зображення.

"Таким чином ви "занурюєтеся в місцевість", як ніби ви знаходитесь в реальному світі", - пояснив керівник проекту Сайрус Шахаб.

Дослідження в області іммерсівної віртуальної реальності ведуться з початку 1990-х років. Їх мета - дати користувачам можливість відчути світ, що генерується комп'ютером, так, як якби він був реальним світом, забезпечуючи відчуття присутності в головах користувачів.

У майбутньому вчені сподіваються отримати на їх основі технологію, яка замінить сенсорну інформацію реального світу "синтезованими впливами" - тривимірними візуальними зображеннями, просторовим звуком, а також силовим або тактильним зворотним зв'язком.

Читайте також:

Учені: у 2050 році автомобілі заговорять з будинками

Життя у 2000 році очима людей початку XX сторіччя

Volkswagen створив автомобіль майбутнього

На дорогах США з’явився перший літаючий автомобіль-трансформер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: