У США знайшли кіноплівку з першими дослідами впливу ЛСД на людину (відео)

У 1950-ті роки експерименти з вивчення впливу ЛСД на людину показували по телебаченню.

Кіноплівку з першими дослідами по впливу ЛСД виявив американський журналіст і письменник Дон Леттін. На чорно-білих кадрах можна побачити добропорядну домогосподарку, яку журналісти назвали "бабусею ЛСД".

Запис було зроблено під час експерименту з вивчення впливу ЛСД (діетіламіда лізергінової кислоти) на свідомість людини.

У середині XX століття дія цієї психоактивної речовини активно вивчалася, а серед медиків активно обговорювалося питання про її використання в психіатрії. У 1960-ті роки ЛСД набув широкого поширення серед американської молоді, що пізніше призвело до його повної заборони.

А у 1950-ті роки такі експерименти показували по телебаченню. "Я знайшов рідкісний запис 1956 року, цю передачу "Фокус на психіці" показували по каналу CBS. У ній дослідник, доктор Сідні Коен, давав речовини добровольцям у госпіталі для ветеранів у Лос-Анжелесі", - розповів дослідник.

Під час експерименту доктор Коен сидить за столом із симпатичною розсудливою домогосподаркою. Доктор розповів, що за підсумками обстеження жінка визнана "стійкою і врівноваженою". На початку досліду вона, трохи ніяковіючи, розповідає про своє самопочуття, і про те, що її чоловік працює в цьому ж госпіталі. Потім доктор пропонує їй випити рідину зі склянки.

Передача, мабуть, була побудована як учбовий фільм. Чоловічий голос за кадром пояснює: "Це склянка води, безбарвної, позбавленої смаку. В ньому одна тисячна міліграма ЛСД-25, в 600 разів легше піщинки".

Через три години пацієнтка побачить кольорові молекули повітря, світ буде наче пофарбований у незвичайні кольори, а нерухома штора раптом почне падати їй на голову. "Я бачу все навколо в кольорі. Ви можете бачити повітря... Це неймовірно... Я ніколи не бачила такої безмежної краси в житті... Все навколо таке прекрасне... чудово і жваво... Це реальність. Я не можу розповісти вам про це. Якщо ви не бачите цього, то ніколи не дізнаєтеся. Дуже шкода", - говорить пацієнтка, розглядаючи кімнату.

Доктор чемно погоджується з жінкою і просить пояснити, що вона відчуває всередині. "Усередині? У мене нічого немає всередині", - відповідає вона. Сьогодні ця жінка, ймовірно, чиясь бабуся, іронізують журналісти Daily Mail.

Після досліду на записі доктор розмовляє з філософом Джеральдом Хердом про стан свідомості, який викликає прийом ЛСД.

За словами Дона Леттіна, запис він виявив випадково, досліджуючи біографію британського письменника Олдоса Хакслі, філософа Джеральда Херда і Білла Вілсона, засновника товариства анонімних алкоголіків.

"Олдос Хакслі, який першим спробував мескалін в 1953 році і написав про це в книзі "Двері сприйняття", зацікавив Джеральда Херда можливостями психоделіків. Потім Херд звернувся до Білла Вілсона, провівши з ним ЛСД-тріп під контролем доктора Коена, можливо, в тому ж кабінеті, що ми бачимо на відео", - пояснив дослідник. Вілсон, який заснував товариство анонімних алкоголіків, вважав, що ЛСД здатен подарувати душевний підйом і допомогти в подоланні алкогольної залежності.

Читайте також:

Хірурги навчилися лікувати від депресії

Зроблено перший крок до перемоги над старістю: омолоджено імунну систему

Депресію лікуватимуть за допомогою лазера

Вчені вивели рослини, які виявляють вибухівку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: