У світі масово вимирають комахи. Які катастрофічні наслідки загрожують людству: інфографіка

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У світі масово вимирають комахи. Які катастрофічні наслідки загрожують людству: інфографіка

Фото: Associated Press

Вони часто є постачальниками "незамінних послуг", як-от запилення чи боротьба зі шкідниками.

Серед усіх зникомих видів тварин і рослин на Землі пів мільйона – комахи. Це може мати катастрофічні наслідки для людства.

Про нове дослідження, оприлюднене в авторитетному журналі Conservation Biology, пише AFP.

Основний чинник вимирання - виснаження і знищення довкілля, за ними слідують різноманітні забруднювачі, особливо інсектициди, а також поширення інвазивних видів.

Свою роль також відіграють надмірна експлуатація (понад дві тисячі видів комах є частиною раціону людини) і зміни клімату.

Наголошується, що багато видів комах є життєво "важливими постачальниками незамінних послуг", включно із запиленням, обігом поживних речовин і боротьбою зі шкідниками.

Головне про це – в інфографіці ТСН.ua.

Фото: ТСН.ua

"Нинішня криза зникнення комах викликає глибоку тривогу", - сказав Педро Кардосо, біолог з Фінського музею природної історії і провідний автор оглядового дослідження. "Тим не менше, те, що ми знаємо, є лише верхівкою айсберга", - додав він. Учений наголосив, що головна провина за зникнення комах – на людях.

Минулого року дослідники приголомшили результатами першого глобального наукового огляду скорочення популяцій комах: понад 40% видів комах поступово зникають у всьому світі, а третина видів перебуває на межі повної загибелі. За словами авторів огляду, загальна кількість комах щорічно знижується на 2,5%. Якщо так триватиме і далі, комахи можуть зникнути з лиця Землі протягом лише одного століття. Згодом екологи розповіли, що може зробити кожен для запобігання катастрофі.

Вимирання комах – ймовірно, лише частина так званого шостого масового вимирання. Масовим вимиранням зазвичай вважається втрата приблизно 75% усіх видів, що існують на Землі, протягом невеликого у геологічному розумінні проміжку часу – він має бути меншим ніж 2,8 млн років. Наразі визначається 5 таких великих періодів. Проте останнім часом точиться усе більше розмов про те, що ще один, шостий період масового вимирання, уже розпочався. При цьому, він перший, спричинений людиною. Чи справді це так та чим подібний феномен загрожує планеті та людям – читайте у матеріалі ТСН.ua

Чому у комах кінцівки еволюціонували у щелепи – популярна наука

Чому у комах кінцівки еволюціонували у щелепи – популярна наука

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація