У тибетських льодовиках знайшли невідомі науці віруси віком 15 000 років

У тибетських льодовиках знайшли невідомі науці віруси віком 15 000 років

Фото: phys.org

Також вчені встановили, що виявлені віруси швидше за все походять з ґрунту або рослин.

Вчені зі США виявили віруси віком майже 15 000 років в двох зразках льоду, взятих з Тибетського плато в Китаї. Дослідники проаналізували керни льоду, взяті в 2015 році з крижаної шапки Гулія на висоті 6,7 кілометра.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Microbiome, повідомляє Science Daily.

Зазначається, що льодовики в західному Китаї формувалися поступово, і разом з пилом і газами в них відкладалося безліч мікробів і вірусів. Шари льоду, які накопичувалися рік за роком, створили свого роду тимчасову шкалу, яку вчені використовували, щоб більше дізнатися про зміну клімату та довкілля.

Так, у зразках, вік яких становить майже 15 000 років, були знайдені генетичні коди 33 вірусів, 28 з яких невідомі науці.

За словами Метью Саллівана, співавтора дослідження, професора мікробіології штату Огайо, це віруси, які могли б процвітати в екстремальних умовах. У цих вірусів є сигнатури генів, які допомагають їм заражати клітини в холодних умовах.

"Ці сигнатури нелегко витягти, однак надчистий метод аналізу мікробів і вірусів в льоду, розроблений спеціально для цього дослідження, може допомогти знайти генетичні послідовності в інших екстремальних крижаних середовищах, наприклад, на Марсі, Місяці або в пустелі Атакама", - зазначив він.

Автори дослідження вказали, що скорочення льодовиків через глобальне потепління не тільки призведе до втрати унікальних даних, але і вивільнить в довкілля потенційно небезпечні мікроорганізми і віруси.

Нагадаємо:

Найтепліший січень та "спека" в Антарктиці: глобальне потепління набирає обертів

Найтепліший січень та "спека" в Антарктиці: глобальне потепління набирає обертів

Повʼязані теми:

Наступна публікація