Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Тихому океані знайшли два японські авіаносці, які затонули під час Другої світової війни

Кораблі були знищені під час битви на Мідуеї.

Команда глибоководних дослідників та істориків, які шукають втрачені військові кораблі, виявила японський авіаносець "Акагі". Це друге знайдене судно, яке затонуло під час битви на Мідуеї у Другій світовій війні, пише CNN.

Після кількох тижнів пошуків місце затоплення знайшли члени екіпажу дослідного судна Petrel компанії Vulcan Inc.Транспортний засіб оснащений сонаром. За словами директора компанії Vulcan Inc. Роба Крафта, огляд даних сонара показав, що на відстані 1300 миль на північний захід від Перл-Харбора на глибині близько 5,5 кілометрів лежить військове судно. 

Для цього спеціальний підводний автономний апарат AUV зробив восьмигодинне занурення до уламків. Транспортний засіб використовує боковий сканер, який записує конкретну область пошуку океанічного дна. Сканування з підвищеним дозволом дозволило виявити авіаносець та ідентифікувати його.

Уламки "Акагі" знайшли в морському національному пам’ятнику Papahanaumokuakea, який є найбільшим у світі морським заповідником. Кораблі лежали на глибині 5490 метрів під водою поблизу Атолл Мідвей. 

До слова, 16 жовтня дослідники виявили авіаносець "Кага. Він став першим із знайдених потоплених японських суден під час битви. Отримані за допомогою сонара знімки "Каги" показали, що ніс важкого авіаносця вдарив в морське дно з великою швидкістю. Уламки розсіялися на великій площі, залишився ударний кратер. Він виглядає так, немов в океані стався вибух

Зауважимо, що авіаносці "Кага" і "Акагі" - два з чотирьох японських флотських перевізників, які потопили під час бою.
Битва на Мідвеї відбулася через півроку після нападу Японії на Перл-Харбор. Після нападу Імперські ВМС Японії планував вторгнутись і захопити острів Мідвей, заманивши американські авіаносці в засідку.

Утім криптографи Сполучених Штатів змогли перехопити японські повідомлення та визначити, коли і де вони планували напасти. Так, американські ВМС чекали прибуття японців.

4 червня торпедні бомбардувальники США атакували японський флот, до складу якого входили чотири авіаносці - "Акагі", "Гірю", "Кага" і "Сору". Ця атака відвернула японських винищувачів від авіаносців.

Під час другої атаки американські бомбардувальники від USS Enterprise та USS Yorktown атакувала флот, смертельно пошкодивши "Акагі", "Кагу" та "Сору". А під час третьої атаки був знищений "Гірю".

За даними Командування історії та спадщини ВМС США, чотири японські перевізники, які затонули, брали участь у нападі на Перл-Харбор. Японці втратили 100 підготовлених пілотів. У стратегічному плані було зірвано плани Японії просунутися на Нову Каледонію, Фіджі та Самоа. Крім того, змінився баланс сил у Тихому океані.

Як повідомлялося раніше, вчені заявили, що визначили місце розташування стародавнього "загубленого міста" у Камбоджі. У рамках проєкту, що триває протягом багатьох років, міжнародна група вчених використовувала повітряне лазерне сканування та наземні зйомки для картографування Махендрапарвати.

Залиште свій коментар

Вибір редакції