У Великий адронний колайдер помістили робота для спостереження за тунелем

Пристрій може рухатися зі швидкістю до 6 км/год. 

Європейська організація з ядерних досліджень (CERN) запустила у Великий адронний колайдер робота, який спостерігатиме за системами 27-кілометрового тунелю.

Робот TIM являє собою невеликий потяг, який може рухатися зі швидкістю до 6 км/год, передає CERN. Він переміщатиметься рейками на стелі тунелю.

Зазначається, що датчики робота аналізують вміст кисню у колайдері, температуру та інші параметри. У реальному часі робот передає звичайне і інфрачервоне зображення. 

Нагадаємо, Великий адронний колайдер (ВАК) розташований на кордоні Франції та Швейцарії неподалік від Женеви. Колайдер є прискорювачем заряджених частинок на зустрічних пучках, призначений для розгону протонів і важких іонів і вивчення продуктів їх зіткнень.

Коллайдер запустили в 2008 році, головне його завдання - знайти відхилення від Стандартної моделі, яка описує всі види взаємодії елементарних частинок, крім гравітаційної.

Українських школярів запросили на стажування до центру ядерних досліджень в Женеву

 Там міститься великий адронний колайдер. Освітня програма там розрахована здебільшого на викладачів та студентів. Але наші школярі настільки вразили європейських учених, що стали єдиними з усієї Європи, хто може зазирнути до ЦЕРНу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: