У Великій Британії підпалили вежі 5G через переконання, що технологія розповсюджує коронавірус

У Великій Британії підпалили вежі 5G через переконання, що технологія розповсюджує коронавірус

Науковці розкритикували ці ідеї.

У британських містах підпалили вежі 5G через теорії змови, за якими через технологію розповсюджується новий коронавірус. Лікарі та науковці вже розкритикували ці ідеї, передає ВВС.

В соцмережах з'явилися відео підпалів веж 5G в Бірмінгемі та Мерсисайді. Їх спалюють через поширення соцмережами теорій про те, що технологія впливає на розповсюдження коронавірусу. Всього таких теорій дві: перша стверджує, що 5G послаблює імунітет та робить людину більш сприятливою до зараження, інша ж — що радіохвилі, що передаються мережею, якимось чином відповідальні за коронавірус.

Перші згадки таких ідей в соцмережах почали з'являтися наприкінці січня, коли в США зафіксували перші випадки захворювання вірусом.

Лікарі ж стверджують, що ці ідеї — повна нісенітниця.

"Ваша імунна система може бути ослаблена будь-чим — втомою або неправильною дієтою. Ці колебання невеликі, але також роблять вас сприятливими до зараження", — стверджує доцент по клітковій мікробіології в Університеті Редінга, лікар Саймон Кларк.

За його словами, попри те, що сильні радіохвилі і можуть викликати нагрівання, 5G не настільки сильна, щоб це впливало на людину. 

Радіохвилі, що використовуються в 5G та будь-якій іншій технології мобільних телефонів, перебувають на низьких частотах в кінці електромагнітного спектру. Вони просто недостатньо сильні, щоб впливати на клітини, на відміну від більш високочастотних випромінювань — сонячного проміння та рентгенівських променів.

Адам Фінн, професор педіатрії в Університеті Брістоля, додає, що 5G також не зможе передати вірус.

"Нинішня епідемія викликана вірусом, який передається від одного зараженого людини іншій. Ми знаємо, що це правда. У нас навіть є вірус, що росте в нашій лабораторії, отриманий від людини з хворобою. Віруси і електромагнітні хвилі, які роблять мобільними Робота телефонів і інтернет-з'єднань — це різні речі. Як крейда і сир", — говорить він.

Також важливо відзначити ще один серйозний недолік теорії змови - коронавірус поширюється в містах Великої Британії, де ще не запущено 5G, і в таких країнах, як Іран, які ще не впровадили цю технологію.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів