У Великобританії визнали гіпотезу про глобальне потепління

Скандал навколо глобального потепління міг би вирішитися швидше, якби вчені зробили дослідження надбанням громадськості.

Парламентська комісія Великобританії визнала гіпотезу вчених про глобальне потепління. Вивчивши матеріали наукових досліджень, які стали в кінці 2009 року причиною так званого "кліматгейта", парламентарії не знайшли ніяких фактів, що спростовують гіпотезу.

"У більш ніж тисячі вкрадених хакерами листів і документів, а також у дискусіях ми не знайшли достатніх підстав, щоб поставити під сумнів висновок кліматологів", - говориться в заяві комісії.

У той же час парламентарії відзначили, що скандал міг би вирішитися швидше, якби вчені зробили вихідні дані своїх досліджень надбанням громадськості, а не намагалися відгородитися від нападів скептиків, позбавивши їх доступу до інформації.

Скандал навколо теорії глобального потепління почався в листопаді 2009 року, коли в результаті атаки хакерів в інтернеті з'явилися розрізнені фрагменти досліджень і листування кліматологів. Вивчивши ці документи, деякі британці засумнівалися у спроможності гіпотези глобального потепління і навіть звинуватили вчених у фальсифікації вихідних даних. Головним фігурантом "кліматгейта" став Філ Джонс, який раніше очолював Центр з вивчення клімату університету Східної Англії - провідну наукову організацію, що займається вивченням глобального потепління.

Після того, як до досліджень було привернуто увагу ЗМІ, вчений намагався в міру можливості обмежити доступ сторонніх спостерігачів до досліджень і закликав діяти в тому ж ключі своїх колег. Пізніше, правда, Джонс визнав, що використовував в одній зі своїх статей неперевірені дані, а також назвав статистично незначними температурні зміни, що відбулися за останні 15 років.

Виступаючи перед парламентською комісією, Джонс заявив, що відмовлявся надати вихідні дані кліматичних спостережень широкій публіці, так як це "не є стандартною практикою".

Читайте також:

У доповідь про глобальне потепління були включені помилкові дані

Дерева виявилися помічниками глобального потепління

Комітет ООН з вивчення потепління займеться розслідуванням "кліматгейта"

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: