У Великому адронному колайдері сталися перші зіткнення іонів свинцю

Фізики Європейської організації ядерних досліджень почали моделювання кварк-глюонної плазми, яка існувала після Великого вибуху.

Перші зіткнення іонів свинцю сталися у Великому андронному колайдері. Цей новий експеримент дозволить фізикам вивчити стан матерії, що існувала в перші миті після Великого вибуху.

"Перші зіткнення іонів свинцю були зареєстровані цієї вночі 7 листопада детекторами ALICE, ATLAS і CMS. Незабаром у колайдері почнуть циркулювати стійкі пучки (іонів свинцю)", - йдеться у повідомленні Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН).

Експерименти з важкими іонами триватимуть до 6-го грудня, після чого колайдер буде зупинено на "різдвяні канікули".

Метою дослідів з іонами свинцю стане отримання кварк-глюонної плазми та дослідження її властивостей. Саме з цієї речовини складався Всесвіт до того моменту, коли виникли елементарні частинки, протони і нейтрони.

У звичайній матерії кварки і глюони "замкнені" усередині протонів і нейтронів і не можуть існувати у вільному стані. Однак незабаром після Великого вибуху Всесвіт складався з гарячого й надщільного "кваркового супу", в якому кварки об'єдналися в гігантські колективи.

Спеціально для дослідження цього особливого стану речовини фізики при створенні колайдера передбачили можливість не тільки зіткнень протонів, але і зіткнень іонів свинцю.

Один з чотирьох головних детекторів колайдера - ALICE (A Large Ion Collider Experiment) - спеціально розроблений для вивчення цього стану речовини.

Моделювання зіткнень іонів свинцю ви можете подивитися на відео. Білим показані адрони, червоним, синім і зеленим – кварки.

Читайте також:

Великий адронний колайдер починає моделювання Великого вибуху

Нове відкриття у колайдері не вписується в розрахунки фізиків

Німецький суд відхилив позов про кінець світу через колайдер

Американський колайдер звузив "пастку" для "божественної частинки"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: