У Всесвіті є чорні діри, більші за масу Сонця у квінтильйон разів — науковці
Вчені поки що не зовсім розуміють, як утворюються і ростуть дійсно великі чорні діри.
Космічні "монстри", для яких у науки ще немає визначення, можуть жити поза галактиками.
Про це повідомляє Science Alert.
Вчені вважають, що у Всесвіті можуть бути знайдені не тільки надмасивні чорні діри, а й "колосально масивні" чорні діри.
Такі гіпотетичні чорні діри, маси яких перевищують масу Сонця більш ніж у 100 млрд разів, були досліджені в новій статті, де їх називають SLAB — абревіатура, що означає "надзвичайно велику чорну діру".
"Ми вже знаємо, що чорні діри є в широкому діапазоні мас, водночас надмасивна чорна діра з 4 млн сонячних мас розташовується в центрі нашої власної галактики. Хоча в даний час немає доказів наявності SLAB, цілком можливо, що вони можуть існувати, і перебувати поза галактиками в міжгалактичному просторі", — говорить астроном з Лондонського університету королеви Марії Бернард Карр.
Найпотужніші з виявлених чорних дір мають понад 10 млрд мас Сонця, але не більш ніж 100 млрд мас. До них входить надмасивна чорна діра в галактиці Holmberg 15A, маса якої становить 40 млрд Сонць.
Вчені поки що не зовсім розуміють, як утворюються і ростуть дійсно великі чорні діри. Один із варіантів полягає в тому, що вони формуються у своїй батьківській галактиці, а потім розростаються, поглинаючи величезну кількість зірок, газу та пилу. Також вони можуть стикатися з іншими чорними дірами під час злиття галактик. Грунтуючись на моделі первинної чорної діри, команда точно розрахувала, наскільки величезними вони можуть бути. Результати показують, що розміри можуть варіюватися від 100 млрд до 1 квінтильйона (число з 18 нулями) сонячних мас. Дослідники заявили, що метою роботи було розглянути вплив таких чорних дір на простір навколо них.
Нагадаємо, що з борту космічної станції зняли "ельфів" і "сині струмені". Камерам МКС вдалося зняти на відео відразу два рідкісних природних явища.
Відео Японський зонд доправив на Землю зразки астероїда Рюгу
Вантаж із космосу. Японський зонд доправив на Землю зразки астероїда Рюгу. Заради цього він подолав 6 мільярдів кілометрів. Капсула з пробами ґрунту приземлилася в Австралії. І її вже передали в тимчасову лабораторію. Після дослідження третину зразків Японія залишить собі, стільки ж передасть міжнародним партнерам, зокрема НАСА. Докладніше – далі.
