У Японії через кризу масово звільняють роботів

В країні, де найбільше в світі використовують робототехніки, через тотальний спад виробництва вимушені відмовлятися від залізних працівників.

У першому кварталі 2009 року об'єми торгівлі роботів для промисловості в Японії скоротилися на 59 %.

Причиною скорочення виробництва роботів стала їх незатребуваність в японській промисловості, яка переживає найважчий спад у повоєнній історії.

На заводі Yaskawa, де роботи виробляють інших роботів, зараз працює лише один механізований співробітник, тоді як його "колеги" відставлені убік. За словами президента Yaskawa (ця компанія є найбільшим виробником робототехніки в Японії) Кодзі Тосімі, через відсутність замовлень прибуток компанії впав на дві третини - до 72 мільйонів доларів.

Японія є лідером у виробництві та використанні робототехніки в світі. У 2005 році в країні працювало 370 тисяч роботів – 40% від загальної кількості у всьому світі. На кожну тисячу заводських співробітників-людей припадали 32 роботи.

В умовах кризи роботи стають першими жертвами безробіття, оскільки, на відміну від співробітників-людей не протестують проти звільнень і не вимагають грошової допомоги.

Потреба в роботах впала не лише в промисловості, але і в побуті. Зокрема, менший попит стали мати роботи, що допомагають інвалідам у повсякденності або електромеханічні помічники японських домогосподарок.

Читайте також:

Лондонская портретна галерея пригрозила Вікіпедії судом за фото своїх картин

Учені винайшли тканину, що вміє фотографувати

Українці підсіли на цифрові наркотики

Google краде ідеї в Apple 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: