У Японії створили голограму, до якої можна доторкнутися

Голографічний дисплей Holovision, здатний проектувати зображення на невеликому видаленні від екрану, не вимагаючи від користувача наявності спеціальних окулярів.

Вчені лабораторії з Shinoda Lab Токійського університету продемонстрували зображення, до якого можна доторкнутися. В основі розробленої ними системи лежить одна досить проста і пара складних, унікальних технологій.

Перш за все це голографічний дисплей Holovision, здатний проектувати зображення на невеликому видаленні від екрану, не вимагаючи від користувача наявності спеціальних окулярів. Причому зображення тривимірне, кольорове і у високому розширенні. Ефект створюється в результаті проеціювання зображення з LCD-проектора на дзеркало.

Завдяки цій технології у співробітників Shinoda Lab вийшло створити кольоровий і дуже реалістичну помаранчеву кульку. Учасник експерименту проводить по ньому рукою, демонструючи, що це голограма, а не дане фізичне тіло. Потім він б'є по ньому рукою, і шарик приходить в рух: відскакує від невидимої статі і повертається під долоню випробувача, наче справжній.

У наступній демонстрації користувач тримає руку долонею вгору. Віртуальні тривимірні краплі падають на неї, потім по ній бігає маленьке тривимірне звірятко. На відео і це непомітно, але людина відчуває і краплі, і тваринки.

Змусити кульку рухатися за бажанням користувача розробники зуміли за допомогою досить відомого і вже не раз використаного неординарним чином гаджета - контролера Wiimote для приставки Nintendo Wii.

Розташувавши два контролера по краях екрана, а також написавши спеціальну програму, фахівці лабораторії створили просту і недорогу систему відслідковування рухів, яка змушує кульку відскакувати від руки випробувача.

Однак даний винахід і родзинка цієї технології в тому, що тривимірний об'єкт не тільки бачиться реальним, але й певною мірою правдиво відчутні.

Розробка, що робить всю систему унікальною – створена у Shinoda Lab тактильний дисплей. Принцип її роботи полягає в тому, що сфокусовані в певній точці ультразвукові хвилі створюють невеликий акустичний тиск, який в свою чергу спричиняє тактильні відчуття, сила яких і ділянка тіла, де вони відчуваються, можуть бути відрегульовані.

Безліч ультразвукових перетворювачів на поверхні дисплея дозволяють проектувати різний тиск на різні ділянки долоні користувача, від чого створюється тривимірний тактильний ефект.

Поки тактильна голографічна система існує в єдиному експериментальному екземплярі. І мабуть, вона не покине межі лабораторії й усіляких виставок ще дуже довгий час. Принаймні доти, поки голографічне відео не стане більш доступним. У тому, що подібна розробка може виявитися затребуваною, сумніватися складно, зазначають автори повідомлення.

 

Читайте також:

Німецькі вчені зібралися оживити неандертальця

Земля припинить своє існування через 7,6 мільярда років

Супутник Сатурну нагадує Землю в момент зародження життя

Великий адронний колайдер увімкнуть лише на півсили

ВідеоГолограма, до якої можна доторкнутися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: