У Європі показали ракетоплан, який долетить від Токіо до Парижа за 2,5 години

Стратосферний ракетоплан Zehst в чотири рази перевищить швидкість звуку. Основною метою створення такого літака є мінімізація екологічного впливу.

У Європі показали ракетоплан, який долетить від Токіо та Парижа за 2,5 години
aviationweek.com
Вартість виробництва такого ракетоплану становитиме мільярди
До середини XXI століття авіапереліт з Токіо до Парижа займе дві з половиною години. Це стане можливим з розробкою стратосферного літака-ракетоплана під умовною назвою Zehst, який запропонувала європейська аерокосмічна корпорація EADS напередодні Паризького міжнародного авіасалону.

Місткість літака становитиме 50-100 осіб. Спочатку він набере висоту за допомогою реактивних двигунів, заправлених біопаливом, виготовленим з морських водоростей. Потім на зміну реактивним двигунам прийдуть, одна за одною, дві ракетні установки, наповнені сумішшю кисню і водню, яка з відходів виробляє тільки водяну пару.

Якщо нинішні літаки тримаються висоти в 10 тисяч метрів, то Zehst буде виходити в стратосферу, піднімаючись на 32 кілометри. На висоті він в чотири рази перевищить швидкість звуку. Для зниження висоти екіпаж буде відключати ракетні двигуни, знову запускаючи реактивні.

Прототип передбачається побудувати до 2020 року, а на випробування витратити близько 30 років. Робота над проектом ведеться спільно з Японією на основі вже існуючих технологій. Армійську версію літака розробники не просувають, але допускають, що її підготовка можлива, повідомляє Aviation Week.

Незважаючи складну конструкцію, вартість виробництва і експлуатації літака не буде такою економічно невигідною, як, наприклад, у Concorde, стверджують розробники. Максимальні перевантаження для пасажирів повинні скласти не більше 1,2 g. Основною метою створення такого літака є мінімізація екологічного впливу.

Диво-машина буде злітати зі звичайних аеродромів. Якщо політ з Токіо до Парижа триватиме близько двох годин, то з Лондона в Малагу (Іспанія) - лише 20 хвилин, в Стамбул - 3 - хвилини, у США - близько години.

Комфортність буде полягати не тільки у швидкості, а й у зниженні рівня шуму. "При польоті над атмосферою ніхто нічого не чує. Ми працюємо над цим проектом достатньо довго, щоб розуміти, що він життєздатний", - запевнив директор EADS з інновацій та технологій Жан Ботте.

"Технологічно створити таку машину можливо. Але от в економічному сенсі підтримувати її роботу буде важко з такою невеликою провізною здатністю", - заявив авіаексперт Девід Камінські-Морроу.

До того ж вартість її виробництва становитиме мільярди. Тому він сумнівається в тому, що знайдуться бажаючі понести такі витрати на виробництво літака, що вміщує не більше 100 пасажирів.

Читайте також:

Airbus показав "літак майбутнього" - з повністю прозорим корпусом

У Франції запустили в рейс перший автобус без водія

Найдовший пасажирський літак у світі вперше піднявся у повітря. ФОТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: