Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Юпітера з'явилося нове кільце

Астрономи дослідили знімки апарату New Horizons і дійшли висновку, що нещодавно біля Юпітера з'явилася нова смуга - скоріш за все, кільце.

На знімках, зроблених космічним апаратом New Horizons в 2006 році, група американських вчених виявила смугу - ймовірно, це нове кільце Юпітера.

Астрономи з Лабораторії прикладної фізики Університету Джонса Хопкінса, Мерілендського університету та Південно-західного науково-дослідного інституту дійшли висновку, що нове кільце з'явилося нещодавно.

"Наше ставлення до Сонячної системи змінилося. Ми вже не можемо вважати її статичною системою, де все зберігається у встановленому спочатку стані", - констатував учасник дослідження Енді Чен.

Результати своєї роботи вчені представили на 41-й щорічній конференції Інституту місячних і планетарних досліджень.

New Horizons призначений для вивчення Плутона, до якого він має наблизитися в 2015 році, та об'єктів пояса Койпера. У 2006 році, за кілька місяців до прольоту поблизу Юпітера, апарат шість разів сфотографував Гімалію - одного із супутників газового гіганта.

Знайдена пізніше на цих зображеннях нова структура може охоплювати як всю планету цілком, так і розриватися. Точний момент її утворення невідомий; вчені припускають, що вона з'явилася зовсім недавно, оскільки апарат "Галілео", місія якого була завершена в 2003 році, нічого подібного не зареєстрував.

Найбільш імовірною причиною утворення кільця дослідники вважають зіткнення Гімалії з якимось об'єктом, що призвело до викиду речовини в космічний простір. Можливо, цим об'єктом став інший супутник Юпітера, чотирикілометровий S/2000 J 11, виявлений в 2000 році і згодом "загублений" астрономами.

Читайте також:

НАСА виявила у Сонячній системі "планету смерті"

У нашій Галактиці знайдено гігантську пилову хмару

Вчені знайшли на Місяці величезні запаси криги

У Сатурна виявили нове величезне кільце

Залиште свій коментар

Вибір редакції