У Юпітера знайшли 12 нових супутників. Один з них може зіткнутися з іншими

Дата публікації
Перегляди
3950
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Юпітера знайшли 12 нових супутників. Один з них може зіткнутися з іншими

Фото: pixabay.com

Тепер у планети 79 відомих супутників.

Астрономи виявили 12 нових супутників Юпітера. Відкриття збільшують число відомих супутників планети до 79, і це найбільша кількість супутників навколо однієї планети в нашій сонячній системі.

Про це повідомляє CNN.

Вчені знайшли нові супутники Юпітера в березні 2017 року під час пошуків Планети Дев'ять, таємничої планети, яка, як вони вважають, розташована на краю нашої сонячної системи. Юпітер в той час саме перебував в тому місці, де астрономи проводили свої пошуки. Процес спостереження і підтвердження відкриттів з використанням декількох телескопів зайняв близько року.

Схема розташування відкритих супутників Юпітера. / Фото: CNN

Дев'ять нових супутників були знайдені дуже далеко від Юпітера, на відстані близько 25 мільйонів кілометрів. Вони рухаються по ретроградній орбіті, протилежній обертанню планети. Астроном Скотт Шеппард і його команда вважають, що ці супутники - залишки трьох великих супутників, які розламалися, коли зіткнулися з іншими супутниками, астероїдами або кометами.

Два інших нових супутника перебувають ближче до Юпітера і рухаються по проградній орбіті, що відповідає напрямку руху планети. Їх також вважають частинами більш великого супутника. Вони здійснюють оборот навколо Юпітера трохи менше, ніж за рік.

Виявлено також ще один супутник, що отримав назву Валетудо - на честь римської богині здоров'я та гігієни, яка є правнучкою бога Юпітера. Шеппард вважає, що він може бути найменшим супутником Юпітера - його діаметр становить близько кілометра. Він обертається по орбіті, відмінній від будь-якого іншого супутника планети.

Валетудо має проградну орбіту, але він більш віддалений і перебуває на іншому ухилі. Це означає, що його шляхи перетинаються із зовнішніми ретроградними супутниками і він може зіткнутися з ними.

Знімки супутника Валетудо, отримані на Магеллановому телескопі.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Дата публікації
Перегляди
3950
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація