Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Організм назвали на честь науково-фантастичного фільму жахів.

У паризькому зоопарку представили новий загадковий експонат - жовтувату, одноклітинну істоту, що має вигляд гриба, але поводиться "як тварина". Назвали її на честь старого фільму жахів – слиз.

Про це пише The Guardian із посиланням на Reuters.

Істота не має ані роту, ані шлунка, ані очей, але може виявити їжу і перетравити її. Окрім цього слиз, наукова назва якого Physarum polycephalum, має 720 статей, може рухатися без ніг зі швидкість до 4 см на годину і заживає сам собою за дві хвилини, якщо його розділити навпіл.

Загадковий слиз_2
Zoo de Paris

Слиз не є ні твариною, ні рослиною, та належить до протистів - групи різноманітних організмів, що не входять до складу тварин, рослин, грибів і хроміст.

"Слиз – це жива істота, яка належить до однієї з загадок природи", - сказав Бруно Девід, директор Паризького музею природної історії, частиною якого є зоопарк.

"Це дивує нас, тому що у нього немає мозку, але він здатний вчитися ... і якщо ви об'єднаєте два згустки, той, який вивчився, передасть свої знання іншому", - додав Девід..

Загадковий слиз_3
Zoo de Paris

Наприклад, організм може знайти вихід з лабіринту. Якщо "злити" дві розділені частини, то одна зможе передати "знання" про шлях другій.

Слиз назвали на честь науково-фантастичного фільму жахів 1958 року, в якому інопланетний слиз поглинає все на своєму шляху в невеликому містечку в Пенсильванії.

Physarum polycephalum - один з понад 900 виявлених форм слизовиків. Зазначається, що він не становить загрозу людям, і харчується листям і деревиною.

Загадковий слиз_1
Zoo de Paris

Раніше дослідники Національного природничого музею Смітсоніана виявили два нових види електричного вугра в  Амазонці, один з нових видів - Electrophorus voltai. Він може виробляти рекордну напругу до 860 вольт.

Залиште свій коментар

Вибір редакції