Убивчий та захопливий. Учені показали світлини нового коронавірусу з Китаю під мікроскопом

Дата публікації
Перегляди
31к
Убивчий та захопливий. Учені показали світлини нового коронавірусу з Китаю під мікроскопом

Flickr / National Institute of Allergy and Infectious Diseases

Зразки вірусу взяли у пацієнта зі США.

До нового коронавірусу, який вже отримав назву COVID-19, увага світу прикута вже понад місяць. Мікробіологи в усьому світі використовують вилучені зразки хвороби для розробки вакцині тестів, втім широкому загалу досі невідомо, який вигляд має патоген.

Тепер американська лабораторія Рокі Маунтін Національного інституту алергії та інфекційних захворювань оприлюднила зображення коронавірусу з електронного мікроскопу, пише Science Alert.

Зображення вірусу  COVID-19 підфарбоване. Зразок взяли у пацієнта зі США. Жовтим на фото позначені вірусні часточки. Також на світлинах можна побачити "шипи" вірусу, через які він в отримав "корону" в назві.

Зображення стали результатом командної роботи дослідника з RML Еммі де Віт, яка надала вірус, мікроскопістки Елізабет Фішер, яка створила зображення, і відділу візуального медичного образотворчого мистецтва, фахівці якого розфарбували фото.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

ТСН.ua

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Смертоносний коронавірус з Китаю
Наступна публікація