Учасники експерименту "Марс-500" почали першу "інопланетну прогулянку"

Росіянину та італійцю, які умовно прибули на поверхню Марса в спусковому апараті, дали завдання встановити прапори країн-учасниць експерименту.

 Двоє учасників експерименту "Марс-500", що відбувається в московскому інституті медико-біологічних проблем, почали першу прогулянку по "поверхні" Марса, яка змодельована в одному з корпусів.

Росіянину Олександру Смолеєвському та італійцю Дієго Урбіні, які умовно прибули на поверхню Марса в спусковому апараті, дали завдання встановити прапори країн-учасниць експерименту, зачитати привітальні звернення російською та англійською мовами, винести з модуля необхідне дослідницьке обладнання, а також активувати дослідницький комплекс, який, за сценарієм експерименту, був доставлений на Марс заздалегідь.

Після виконання цих завдань космонавти мають відібрати проби грунту та розпочати пошук артефактів, які закопали організатори ескперименту.

В рамках експерименту всього планується здійснити три вилазки. Другу прогулянку, яка намічена на 18 лютого, здійснять Смолеєвський і китаєць Ван Юе. У третій вилазці знову візьмуть участь Смолеєвский і Урбіна.

За словами організаторів експерименту, в ході марсіанських прогулянок запланована як мінімум одна позаштатна ситуація. Один з космонавтів повинен впасти і пошкодити руку, його напарникові буде необхідно оглянути потерпілого і допомогти дістатися до модуля.

Як повідомляється, космонавти працюють на "поверхні" Червоної планети в російських скафандрах "Орлан-М" для виходів у відкритий космос. Для експерименту "Марс-500" скафандри були спеціально модернізовано - фахівці зменшили їх масу та зробили більш рухливими ноги.

Експеримент "Марс-500" стартував третього червня 2010 року. Його мета - імітація польоту на Марс з висадкою на планеті і вивчення поведінки людей та їх здоров'я в ході подібних місій. У "політ", який триває півтора року, вирушили шестеро людей.

Читайте також:

Органіку на Марсі виявили ще 30 років тому, але вчені не повірили відкриттю

Екіпаж проекту "Марс-500" зібрав новорічну ялинку з підручних засобів

NASA планує відправити космонавтів на Марс і залишити їх там назавжди

ВідеоУчасники експерименту "Марс-500" почали першу "інопланетну прогулянку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: