Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені дали нове пояснення тому, що одностатевий секс широко розповсюджений серед тварин

Припускається, що він не еволюціонував у різних видів незалежно з метою адаптації.

Схильність до одностатевих стосунків "закладена" в тваринах від самого початку, а учені-еволюціоністи ставилися до них неправильно весь цей час.

Таке припущення висловлюється у новій роботі дослідників з Йельського університету, пише Live Science.

Якщо вони мають рацію, то одностатевий секс, можливо, не розвинувся незалежно у різних тварин з адаптаційних причин. Можливо, він з'явився дуже рано і триває просто тому, що участь в ньому незатратна з еволюційного погляду.

Як зазначається, у еволюційній науці одностатева сексуальна поведінка тривалий час розглядалася як загадка: чому тварини витрачають час і енергію на те, щоб займатися сексом, який не передасть їхні гени наступному поколінню? І все ж одностатева сексуальна поведінку спостерігається принаймні у 1500 видів.

Учені припустили, що найдавніші тварини, які розмножувалися статевим шляхом, просто спарювалися з усіма без винятку представниками свого виду – незалежно від статі. Можливо, це був логічний шлях еволюції, тому що всі ознаки, які відрізняють самок від самців, "енергетично дорогі". Таким чином, будь-які зусилля, витрачені на одностатеве спаровування будуть компенсовані відсутністю витрат енергії на розвиток і підтримку різних вторинних статевих ознак.

Це означало б, що одностатева і різностатева сексуальна поведінка "почалася на рівних", на початку еволюції тварин. Це пояснює, чому одностатевий секс настільки поширений у всьому тваринному світі: він не еволюціонував багато разів незалежно, а був частиною еволюційної спадщини від самого початку.

Зазначається, що якщо виходити з припущення що одностатевий секс є явищем новим і потребує багато енергії, то незрозуміло, як він міг набути розповсюдження. Для цього він мав приносити дуже великі переваги виду – іноді так і є, але не завжди.

Водночас, якщо припустити що це давнє явище, яке не проносить виду «збитків», то його поширеність стає більш зрозумілою, навіть попри відсутність очевидних переваг.

Як приклад учені наводять деяких голкошкірих, серед яких морські зірки і морські їжаки. Вони з’явилися понад 542 млн років тому – і одностатеві стосунки серед цих давніх істот також поширені.

Нагадаємо, через діяльність людини та кліматичні зміни багато видів тварин опинилися під загрозою вимирання. Відповідно до звіту ООН, опублікованому цієї весни, зникнення наразі загрожує одному мільйону з дев'яти мільйонів усіх живих організмів, що населяють нашу планету. Наразі учені розмірковують над тим, як саме можна врятувати численні види тварин. Серед таких способів - порно для панд та лососеві гармати.

Залиште свій коментар

Вибір редакції