Стало відомо, чому у голові підлітків "панує хаос"

Британські науковці назвали причиною підліткової неуважності фізіологію, зокрема, надлишкову кількість сірої речовини у мозку.

 Причиною підліткової неуважності є "занадто велика кількість сірої речовини". І хоча підлітки хочуть здаватися дорослими, насправді з організації мозкової діяльності вони більше схожі на дітей. Таке спостереження зробили британські науковці.

"В їхніх головах панує хаос від надлишку інформації. Їм складно зосередитися в класі, вони не можуть робити домашні завдання, коли поруч граються їхні молодші брати й сестри. Проте все це має фізіологічні причини ", - зазначає доктор Іруаз Дюмонтель, одна з авторів дослідження принципів роботи мозку людини в юнацькому віці, з інституту вивчення процесів пізнання при Лондонському університетському коледжі.

У дослідженні взяли участь 200 добровольців у віці від 7 до 27 років. Їм пропонувалося виконувати різні завдання, що вимагають концентрації уваги у той час, як їх намагалися відвернути різними способами. При цьому діяльність мозку відстежувалася за допомогою магнітно-резонансної томографії.

Несподівано для себе дослідники виявили високу і хаотичну активність у фронтальній частині головного мозку, відповідальної за прийняття рішення. На підставі отриманих даних дослідники зробили висновок, що мозок у підлітків працює менш ефективно, ніж у дорослих.

Проблеми з концентрацією вчені пояснюють "надлишком" сірої речовини, яка відповідає за переробку інформації, що надходить. З віком кількість "сірої речовини" зменшується. Саме тому, за словами вчених, процес обмірковування у підлітків набуває хаотичного характеру.

У статті, опублікованій в журналі Journal of Neuroscience, вчені зазначають, що для остаточного формування мозку потрібен час. Цей процес може тривати до 28-29 років.

Читайте також:

Вченим вдалося штучно відновити нервові клітини

Пацієнт грав на скрипці під час операції на його мозку

Японські вчені навчилися розшифровувати плач немовлят

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: