Учені дізналися, як скажені мурахи займаються інцестом

У мурах існує також і "нормальне" генетичне перетасування. Коли королева народжує дочок, яким належить стати мурахами-робітниками, вони отримують гени і батька, і матері.

Скажені мурахи Paratrechina longicornis спаровуються з братами і сестрами, але при цьому не відбувається схрещення.

Ця здатність, ймовірно, і допомогла цим крихітним мурашкам з довгими вусиками стати одним з найбільш поширених видів у тропіках. У них настільки широкий ареал, що вчені досі не відшукали їх батьківщину. Скаженими їх прозвали за те, що вони пересуваються без жодного порядку замість того, щоб користуватися стежками, як всі "нормальні" мурашки.

Під час лабораторних випробувань Морган Пірсі з Вільного університету Брюсселя, Бельгія, і Майк Гудісман з Технологічного інституту штату Джорджія, США, з'ясували, що мурашині королеви народжують дочок, які є їхніми клонами і теж мають стати королевами. А сини виявляються клонами статевого партнера королеви. Таким чином з погляду генетики вони не є братами і сестрами. Відповідно, вони можуть спарюватися один з одним без схрещення, і наступне покоління не постраждає від втрати генетичного різноманіття.

У Paratrechina longicornis існує і "нормальне" генетичне перетасування. Коли королева народжує дочок, яким належить стати мурахами-робітниками, вони отримують гени і батька, і матері.

Подібне подвійне виробництво клонів досі було виявлено тільки двічі, і в тому числі у вогненних мурашок. Очевидно, подібну практику можна вважати еволюційною перевагою.

Відкриття зробили випадково. Учені займалися рутинною розшифровкою генома в рамках абсолютно іншого проекту. Механізм клонування залишається незрозумілим. Коли аналогічна особливість була виявлена в 2005 році у вогненних мурашок, дослідники припустили, що батьківська ДНК просто викидає материнську з яйцеклітини. Морган Пірсі схиляється до думки, що самка просто виробляє яйцеклітини, позбавлені ДНК, тому вони перебувають у повному розпорядженні сперматозоїда.

Читайте також:

Складено рейтинг найтаємніших шифрів світу, які неможливо розгадати

Росіяни загубили у космосі супутник, який потім знайшли американці

Учені з’ясували причини раптової зупинки серця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: