Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені NASA проведуть на МКС експеримент з чорнобильським грибком, який "живиться" радіацією

Це може допомогти створити нові ліки, засоби захисту від радіації та енергоносії.

Учені NASA планують поставити на борту МКС експеримент з чорнобильським грибком.

Про це повідомляє Урядовий кур’єр.

Розповідається, що стіни покинутого енергоблоку Чорнобильської АЕС з часом покрилися чорною пліснявою. Вперше її описали за п’ять років після аварії – в 1991 році. Виявилося, що грибкові організми здатні поглинати радіацію.

Дослідження міжнародної групи вчених показало, що три грибки, що містять пігмент меланін – Cladosporium sphaerospermum, Wangiella dermatitidis і Cryptococcus neoformans – збільшували біомасу і накопичували ацетат швидше в середовищі, де рівень радіації був у 500 разів вищий за норму.

Це означає, що грибки перетворювали енергію гамма-випромінювання в хімічну енергію подібно до того, як рослини за допомогою фотосинтезу перетворюють вуглекислий газ і хлорофіл у кисень і глюкозу. Цей процес називається радіостимуляцією або радіосинтезом.

Тепер до дослідження підключилися фахівці NASA. Вони вважають, що цей механізм можна використовувати з різною метою. Наприклад, для створення засобів захисту від радіації: сонячної або на атомних електростанціях. Ще одне можливе застосування – накопичення енергії, що може стати біологічною альтернативою сонячним батареям.

Провідний автор дослідження Кастурі Венкатесваран також не виключає, що радіосинтез може бути корисний для захисту здорових тканин від іонізувальної радіації під час радіотерапії. Крім того, явище цікаве для астробіології як показник пристосованості життя до екстремальних умов існування.

Так, вчені NASA планують на борту МКС провести експеримент. Радіаційне випромінювання на борту космічної станції низьке в порівнянні з іншими частинами космосу, але високе в порівнянні з поверхнею Землі.

Раніше стало відомо, що космічне агентство NASA відкриває Міжнародну космічну станцію для туризму та підприємництва. МКС поки що єдине місце в космосі, куди можуть дістатися люди і де можуть жити. Як і за скільки можна злітати в космос - читайте в матеріалі ТСН.ua.

Відео Митці вирішили розвінчати неправдиву інформацію про Чорнобиль

Зона відчуження притягує митців, які вирішили - неправдиву інформацію про Чорнобиль потрібно розвінчувати і привертати увагу до цих територій мистецтвом. Тому поруч з четвертим реактором намалювали мурал, показали інший Чорнобиль вночі і наймасштабніше - влаштували лазерно-світлове шоу.  

Митці вирішили розвінчати неправдиву інформацію про Чорнобиль

Залиште свій коментар

Вибір редакції