Учені навчилися визначати стать дитини по крові матері

Генетичні тести дозволяють визначити стать плода на ранніх термінах вагітності з ймовірністю, що досягає 99%.

Учені навчились визначати стать дитини на ранній стадії вагітності матері по аналізу її крові.

Стать плода можна з'ясувати при ультразвуковому дослідженні. Однак цей метод дозволяє отримати надійні результати не раніше 12-го тижня вагітності.

В останні роки у світі було створено кілька варіантів генетичних тестів, що дозволяють з'ясувати стать плоду на більш ранніх стадіях. Зробити це можна, перевіривши зразок крові матері на наявність фрагментів Y-хромосоми, якої немає у жінок. Позитивний результат тесту буде свідчити про чоловічу стать дитини.

Протягом останніх років в США і Європі з'явилося кілька різновидів таких тестів. У ряді випадків їх ефективність викликала сумніви. Зокрема, в 2009 році в США компанія, що обіцяла жінкам точне визначення статі майбутньої дитини починаючи з 5-го тижня вагітності, була оголошена банкрутом після хвилі позовів ошуканих клієнток.

У розпорядженні американських учених були дані 57 публікацій, що охоплюють в цілому 6500 вагітностей, при яких проводилося визначення статі плоду. У більшості випадків це робилося за медичними показаннями - у тих випадках, коли була висока вірогідність народження дітей з генетичними захворюваннями, зчепленими зі статтю.

Починаючи з сьомого тижня вагітності тести правильно визначали чоловіча стать плоду з точністю понад 95%, зі збільшенням терміну вагітності точність зростала, досягаючи до 20-му тижні 99%, пише МедПортал.

На термінах раніше семи тижнів точність тестів була визнана недостатньою. Також неефективними виявилися методи визначення плодной ДНК в сечі вагітних.

Опитані The New York Times експерти відзначають далекосяжні наслідки даних про високу результативність генетичних методів раннього визначення статі. Використання таких технологій виправдане в тих випадках, коли з'ясування статі плоду необхідно за медичними показаннями. Разом з тим, дані, отримані з допомогою тестів, що знаходяться у вільному продажу, можуть бути використані для проведення селективних абортів за статевою ознакою - засуджена світовим співтовариством практика поширена в Індії, Китаї та низці інших країн.

Нагадаємо, раніше зіркова родина Бекхемів звернулася до вчених з проханням допомогти їм гарантовано зробити вибір потрібної статі дитини. З допомогою дуже дорогої процедури генетичної діагностики ембріону фахівцям вдалося вирішити цю проблему, і Вікторія вже на сто відсотків знає, що виношує доньку. Батьки вже обрали для дитини ім'я - Луна.

Читайте також:

У Китаї народилася дівчинка з двома головами

Американка народила близнюків з різницею в 11 років

Медичне диво в Німеччині: народилася найбільш недоношена дитина в історії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: