Учені оприлюднили апокаліптичний прогноз на випадок, якщо на Землю впаде астероїд

За підрахунками фахівців, це призведе до різкої зміни клімату.

Якщо на Землю впаде астероїд середніх розмірів, це призведе до різкої зміни клімату на планеті та масштабного голоду.

Про це свідчать розрахунки вчених, представлені на щорічній конференції Американського геофізичного товариства, пише Лента Ru.

За підрахунками фахівців, після удару астероїда діаметром в один кілометр об поверхню одного з континентів виникне 15-кілометровий кратер, а в атмосферу потраплять тонни пилу і сажі.

Очікується, що ці частинки залишаться в атмосфері як мінімум на шість років. Нагріваючись у променях сонця, вони піднімуть температуру стратосфери, що прискорить знищення озонового шару і він скоротиться на 55%. При цьому в тропіках ультрафіолетове випромінювання зросте до смертельно небезпечних величин.

Через пил і сажу в атмосфері кількість сонячного світла, що досягає поверхні Землі, скоротиться на 60-70%, тож, середня температура знизиться на 8 градусів за Цельсієм, як в найсуворіші льодовикові епохи.

Глобальне похолодання також скоротить опади на 50%, що призведе до катастрофічного падіння врожайності, перш за все в Європі, Північній Америці та на півночі Азії.

Раніше повідомлялося, що Землі пророкують неминучу катастрофу через глобальне потепління. Основний висновок геофізиків зводиться до того, що протягом найближчих десяти тисяч років глобальне потепління та антропогенний фактор нададуть (якщо людина не прийме заходів у відповідь) незворотний вплив на хаотичні зміни клімату на планеті.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: