Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені передрекли смерть майже мільярда людей через новий штам вірусу грипу

Дослідники розробили імовірний сценарій розвитку пандемії.

Дослідники з американського Центру безпеки охорони здоров'я Джона Хопкінса розробили правдоподібний сценарій пандемії, викликаної вірусом грипу, який своєю вірулентністю і патогенністю нагадує збудника атипової пневмонії.

Про це повідомляє Science Alert.

Виявилося, що приблизно через два роки після початку спалаху жертвами хвороби стануть 150 мільйонів людей, а у разі недостатніх зусиль зі стримування інфекції та розробки вакцини – 900 мільйонів.

Згідно зі сценарієм, через місяць після появи нової атипової інфекції через вірус парагрипу Clade X, організаціями охорони здоров'я були виявлені 400 випадків захворювання і 50 смертей. Епідемія поширилася в Німеччині і Венесуелі. У перший тиждень хвороби у інфікованих були звичайні симптоми грипу – кашель і лихоманка –, проте потім розвивалися такі ускладнення, як енцефаліт і кома.

Симуляція Clade X створювалась для оцінки ефективності дій політиків і експертів з медичної безпеки в разі реальної пандемії. Однак до кінця дня, що було еквівалентно 20 місяців після початку епідемії, у всьому світі загинуло 150 мільйонів осіб. У разі відсутності вакцини смертність продовжувала зростати, в результаті чого загинуло до 10 відсотків всього населення Землі.

За словами вчених, особливо тривожним є те, що Clade X не був більш заразним і смертоносним, ніж SARS - тяжкий гострий респіраторний синдром або атипова пневмонія. Коронавірус SARS заразив більше восьми тисяч людей від 2002 до 2003 року і вбив 10 відсотків інфікованих.

Тоді людство врятувало те, що вірус був не особливо заразним, доки у хворого не з'являлися важкі симптоми. Спалах інфекції відбувався насамперед в медичних установах, що запобігло поширенню вірусу в інших громадських місцях. Зрештою мутації вірусу призвели до появи менш заразних штамів SARS.

Однак Clade X, який, як і звичайний грип, заразний до появи симптомів, може поширюватися з тією ж швидкістю, що і SARS, не обмежуючись лікарнями. За задумом розробників симуляції, інфекційний агент також володів генами вірусу лихоманки Західного Нілу і був розроблений групою біотерористів.

Нагадаємо, заморожена кукурудза викликала спалах інфекції в Європі. Через неї загинуло дев'ятеро людей. Заражені овочі поставляли з Угорщини. Також учені розказали, як вберегти себе від інфекції.

Грип, інфографіка
ТСН.ua

Вибір редакції