Учені передрікають катастрофічні наслідки для Землі та людства через "комашиний Апокаліпсис"

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Учені передрікають катастрофічні наслідки для Землі та людства через "комашиний Апокаліпсис"

Фото: Associated Press

Вже за століття на планеті може зовсім не залишитись комах.

Дослідники приголомшили результатами першого глобального наукового огляду скорочення популяцій комах: понад 40% видів комах поступово зникають у всьому світі, а третина видів перебуває на межі повної загибелі.

Стаття опублікована у журналі Biological Conservation, передає HuffPost.

За словами авторів огляду, загальна кількість комах щорічно знижується на 2,5%. Якщо так триватиме і далі, комахи можуть зникнути з лиця Землі протягом лише одного століття.

"Це дуже швидко. За 10 років їх буде на чверть менше, за 50 років залишиться тільки половина, а вже за 100 років комах не буде зовсім" , - сказав співавтор дослідження Франсіско Санчес-Байо, біолог-еколог з австрійського університету.

Він додав, що якщо масову загибель комах не зупинити, це матиме катастрофічні наслідки як для екосистем планети, так і для виживання людства. Комахи відіграють надзвичайно важливу роль в екосистемах Землі. Вони є джерелом їжі для багатьох тварин, запилюють рослини та повертають поживні речовини до ґрунту.

Учені пропонують уявити світ "без квітів з безмовними лісами, світ гною і старого листя, туш, що гниють та повсюдно валяються у містах та узбіччях доріг, світ руйнування та розпаду".

Згідно з новим науковому оглядом, головна причина вимирання комах у тому, що сільське господарство знищує місця їхнього проживання. Окрім цього, дослідники наголошують на ролі інтенсивного використання пестицидів, зміні клімату та так званих інвазійних видах – "чужорідні" для певною екосистеми види, які тим не менш дуже активно в ній розповсюджуються та становлять значну загрозу місцевій флорі та фауні.

Автор огляди наголошують, що людству необхідно змінити способи виробництва продуктів харчування, інакше комахи вимруть, і наслідки для екосистем планети будуть "катастрофічними, якщо не сказати більше".

Нагадаємо, учені підрахували, скільки у землян залишилось часу, щоб зупинити катастрофічні зміни клімату - увесь світ має вжити "безпрецедентних" заходів до 2050 року і звести нанівець викиди вуглекислого газу, аби запобігти смертельним наслідкам глобального потепління.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Як змінюється клімат
Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація