Учені пояснили, чому ніколи не вдасться відродити динозаврів

Учені пояснили, чому ніколи не вдасться відродити динозаврів

Фото: pixabay.com

Білок, виявлений в кістках динозавра, відповідає білку, виділеного з кісток страусів.

Британські палеонтологи з університету Манчестера провели аналіз білка колагену з кісток тиранозавра.

Так вони довели, що Парк Юрського періоду ніколи не буде існувати, пише Phys.org.

Виявилося, що білок, виявлений в кістках динозавра, відповідає білку, виділеного з кісток страусів. Тобто показано, що білки не можуть зберігатися у скам'янілостях десятки мільйонів років.

"Наша робота призначалася для виявлення колагенових слідів страуса і динозавра. Ми не збиралися викривати попередні дослідження, однак, незабаром ми зрозуміли, що наші результати вибивають грунт з-під ніг у думки, що колаген взагалі може вижити протягом настільки довгого часу", - заявив доктор Майк Баклі з Університету школи Манчестера.

Зазначається, що в кістках тиранозавра, був тільки колаген сучасних страусів. Біополімери цих птахів використовуються в дослідженнях для визначення еволюційних відносин між вимерлими і нині існуючими організмами. Тобто, колаген на древні кістки принесли сучасні дослідники.

"Передбачуване відкриття білкових послідовностей в кістках динозавра призвело до великої кількості невдалих спроб повторити ці чудові твердження. Здається, ми намагалися відтворити те, що було за межами поточного стану межі нашої науки", - прокоментував один з авторів дослідження, професор Філ Меннінг.

Таким чином, відсутність в кістках динозаврів доісторичних молекул білків, як відзначають вчені, робить неможливим відтворення ящерів за допомогою сучасних біотехнологічних методів.

Нагадаємо, раніше Канадські і американські геофізики виявили нові подробиці останнього великого вимирання, які пов'язані з формуванням Деканских трапів ( одне з найбільших вулканічних утворень на Землі - ред.) в Індії. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація