Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені розказали, як космічне середовище розтрощить запущену в космос Tesla

Окрім радіації, автомобілю загрожує зіткнення з великими об'єктами та космічним сміттям.

За рік радіація розірве особистий автомобіль Ілона Маска Tesla Roadster, який він запустив у космос у новій надважкій ракеті.

Про це пише видання Live Science.

За умови, якщо все піде так, як треба, з ракетою все буде добре і вона вийде на намічену орбіту без проблем, автомобіль все одно приречений. На думку Вільяма Керролла, хіміка з американського Університету Індіани, найголовніші загрози для нього - це тверді об’єкти та радіація.

Навіть якщо електрокар уникне великих зіткнень, малоймовірно, що він омине мікрометеорити, які походять від різного космічного сміття.

Проте якщо зіткнення не розтрощать машину, то це зробить радіація. Як зазначається, на Землі потужне магнітне поле і атмосфера захищає людей (і машини Tesla) від руйнівного впливу сонячного випромінювання та космічних променів. Але у космосі такого захисту не буде.

ВідеоЗапущена у космос "Тесла" Ілона Маска має дістатись орбіти Марса

Ще ніхто і ніколи не виносив на орбіту такий тяжкий вантаж. Ракета стартувала з космодрому NASA у Флориді із особистим електромобілем Маска на Облавку. Ця "Тесла" - за планом - має дістатись орбіти Марса. За її кермом - манекен у скафандрі, а у салоні лунає пісня Девіда Боуї "Космічна дивина".

Запущена у космос "Тесла" Ілона Маска має дістатись орбіти Марса

"Усю органіку зруйнують різні види радіації, з якими вона зіштовхнеться", - сказав Вільям Керролл. Тут під органікою розуміються не тільки матеріали тваринного чи рослинного походження, як шкіра чи тканина, але й пластмаси та навіть каркас машини з вуглецевого волокна.

Енергія зоряного випромінювання зруйнує зв’язки між молекулами матеріалів. І цей процес пройде достатньо швидко. "Органічним речовинам в такому довкіллі я б не дав і року" - підсумував учений.

Зрештою, від автомобіля залишаться гарно захищені неорганічні частини: алюмінієва рама, внутрішні метали та скляні частини.

Інший вчений, Річард Сахлебен, загалом підтримує думку Керролла, але каже, що навіть через мільйони років автомобіль залишиться впізнаваним. А також жартує, що "завжди є ймовірність того, що в майбутньому якийсь поціновувач космічних кораблів може вирішити, що Roadster Ілона Маска стане прекрасним поповненням його колекції". 

Нагадаємо, що 6 лютого приватна космічна компанія SpaceX запустила надважку ракету-носій Falcon Heavy зі стартової платформи у штаті Флорида до орбіти Марса. За допомогою неї в космос був запущений старий автомобіль Tesla Ілона Маска.

Фотогалерея Історичний запуск Falcon Heavy: з'явилися фото злету найважчої ракети у світі (27 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції