Учені розробили апарат зору для сліпих

Машина, створена хворою письменницею, допоможе незрячим читати і навіть працювати на комп'ютері. Вартує апарат 500 доларів.

Дослідники технічного інституті в Массачусетсі ведуть работу над створенням пристрою, який дозволяє сліпим людям бачити, читати і навіть користуватися комп'ютером.

Автором цього винаходу стала слабозряча поетеса і художник Елізабет Голдрінг, яка на самій собі проводила експерименти з "машиною зору".

Останні 20 років світ для неї був абсолютно чорним. Але не було б щастя, та нещастя допомогло - під час чергового дослідження на офтальмоскопі лікар став проектувати зображення на здорові ділянки сітківки її очей, і вона "прозріла".

З тих пір Елізабет разом із студентами массачусетського інституту створює прилад, який допоможе незрячим бачити. Перший його варіант стоїть в кутку, тому що вже готова переносна версія "машини зору". Хоча, звичайно, і вона ще далека від досконалості.

По суті, цей прилад працює як відеопроектор, зроблений на основі лазерного офтальмоскопа (замість лазера стоять діоди), за допомогою якого лікарі вивчають сітківку ока. Апарат знімає зображення і проектує його на неушкоджені ділянки сітківки, даючи позбавленій зору людині можливість бачити.

Зібраний на коліні прилад вартує близько 500. Його намагаються спростити ще більше, аби для хворої людини покупка не була важкою.

Попереду випробування. Машину зору повинні відвезти в очну клініку, а після цього, якщо відгуки будуть успішними, почнуться переговори про масове виробництво цих пристроїв.

Нагадаємо, що недавно команда студентів Технологічного коледжу Вірджинії (Virginia Tech College of Engineering) створила унікальний автомобіль, який дозволяє керувати сліпим водіям. При цьому залишивши в стороні експерименти з органами управління машиною - вони такі ж самі, що й на самому звичайному автомобілі: кермо, педаль газу і педаль гальма; розробники зосередили свою увагу на наданні сліпому водію максимум інформації про дорожню ситуацію.

Читайте також:

Відкрився перший порно-сайт для сліпих

Вийшла енциклопедія сексу для незрячих

Сліпий чоловік прозрів завдяки імплантованому в око зубу

Які технологічні винаходи доступні для незрячих людей? (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: