Учені спрогнозували зникнення половини піщаних пляжів у світі до кінця століття

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Австралія може постраждати найсильніше.

Дослідники попередили, що зміни клімату і підвищення рівня моря можуть призвести  до того, що до 2100 року половина піщаних пляжів світу зникне.

Навіть у разі якщо людство різко скоротить забруднення, до кінця століття понад третина піщаної берегової лінії буде стерта з лиця Землі, що завдасть шкоди прибережному туризму в великих і малих країнах.

Про це йдеться в статті в журналі Nature Climate Change, передає Science Alert.

"Крім туристичних місць, піщані пляжі часто відіграють роль першої лінії захисту від прибережних штормів і повеней, і без них наслідки екстремальних погодних явищ, ймовірно, будуть вищі", - вважає провідний автор Міхаліс Вусдукас, дослідник з Об'єднаного дослідницького центру Європейської комісії.

Деякі країни, такі як Сполучені Штати, вже планують великі системи оборони, але в більшості країн такі масивні інженерні схеми неможливі або недоступні.

Згідно з отриманими даними, Австралія може постраждати найсильніше, і протягом наступних 80 років буде змито майже 15 тисяч кілометрів берегової лінії білого пляжу. За Австралією слідують Канада, Чилі та Сполучені Штати.

Піщані пляжі займають більше третини світової берегової лінії, часто в густонаселених районах.

Щоб оцінити, наскільки швидко і на скільки можуть зникати пляжі, Вустукас і його колеги проаналізували дані супутникових знімків за три десятиліття, починаючи з 1984 року.

Зазначимо, останнім часом інформаційний простір сповнений різноманітними апокаліптичними передбаченнями щодо майбутнього людства та згубних наслідків кліматичних змін – починаючи від того, що їжі стане замало, до неминучого затоплення міст унаслідок збільшення рівня моря та повалення людської цивілізації. 

Що не так з більшістю прогнозів про зміни клімату та які з них правдиві - читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 12 відео Зміни клімату

Весь світ визнав кліматичні зміни та небезпеку, яку вони несуть планеті. Австралію на тривалий час охопили пожежі. У Південній Америці, на Близькому Сході часті повені через сильні зливи. В Антарктиді стрімко тануть льодовики

Зміни клімату

Залиште свій коментар

Вибір редакції