Учені спростували уявлення про зовнішність динозаврів

Динозаврів визнали теплокровними.

Велоцираптор у фільмі "Парк Юрського періоду"
MIGNEWS
Динозаври, ймовірно, були теплокровними. До такого висновку дійшла група вчених за підсумками комплексного дослідження, що включає аналіз скам'янілостей і роботу з математичними моделями. Стаття з результатами роботи опублікована в журналі PLoS One.

Суперечки про те, чи були динозаври холодно- або теплокровними, ведуться палеонтологами вже дуже давно. Прийти до єдиної думки заважає відсутність фактичних даних. До наших днів збереглися в основному кістки (в окремих випадках вчені знаходять скам'янілі останки м'яких тканин), на підставі аналізу яких можна зробити висновок про температуру тіла стародавніх ящурів.

Автори нової роботи вирішили скористатися закономірністю, виявленої для сучасних тварин. Один з учених, Герман Понтцер, розробив алгоритм, що дозволяє оцінити енергоспоживання при ходьбі в залежності від довжини стегна. За підсумками вивчення кісток динозаврів дослідники зробили висновок, що для вироблення тієї кількості енергії, що було потрібно ящурам для ходьби, температура їхнього тіла повинна була бути постійною.

Щоб підтвердити свої висновки, дослідники використовували ще один метод оцінки. Вони спробували оцінити розвиненість м'язової маси на ногах динозаврів. Чим більше м'язів задіяні при виконанні рухів, тим більше енергії необхідно витрачати організму. Для визначення кількості мускулатури у стародавніх ящурів дослідники проаналізували налаштування 13 анатомічних моделей різних видів динозаврів, що існують сьогодні. Автори спробували відновити детальну будову їх мускулатури і оцінити, яка була сила їх скорочення при ходьбі. Отримані результати підтвердили висновки, зроблені в першій частині дослідження.

Поки нова робота не отримала оцінки з боку незалежних дослідників. Більш того, незрозуміло, за допомогою яких методів можна підтвердити ці висновки. За останній час з'явився цілий ряд робіт, результати яких спростовують традиційні уявлення про динозаврів. Наприклад, безліч доказів вказують, що маси древніх гігантів сильно переоцінені.
 

Читайте також:

У хижих динозаврів виявили звичку лазити по деревах

Знайдено новий різновид динозаврів

В Америці знайшли динозавра розміром з курку

Учені знайшли стадо динозаврів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: