Учені спростували зв'язок головного болю у підлітків з використанням електроніки

З'ясувалося, що всі типи головного болю частіше виникають у підлітків, які часто й тривало слухають музику.

Німецьким вченим не вдалося виявити взаємозв'язок між головними болями у підлітків та використанням ними електронних пристроїв. У той же час з'ясувалося, що голова болить частіше у тих, хто часто і тривало слухає музику.

Заяви про те, що різноманітні електронні пристрої, асортимент яких постійно розширюється, можуть викликати різні порушення в організмах підлітків, досить поширені. Зокрема, з використанням гаджетів пов'язують ожиріння, підвищену стомлюваність, порушення концентрації уваги, розлади сну і головні болі. У той же час, попередні дослідження зв'язку головних болів з електронікою дали неоднозначні результати, а в деяких випадках, наприклад з комп'ютерними іграми, повністю виключили подібний взаємозв'язок.

Дослідники з мюнхенського Університету Людвіга-Максиміліана вирішили внести ясність у це питання і вивчити вплив електронних пристроїв на виникнення різних типів головного болю. Вони опитали 489 підлітків у віці від 13 до 17 років, що скаржаться на такі болі, і 536, що не страждають ними, на тему використання електроніки в повсякденному житті.

Порівняння двох груп підлітків не виявило жодного взаємозв'язку між переглядом телепередач, відеоіграми, а також використанням комп'ютера і мобільного телефону і виникненням головного болю. У той же час з'ясувалося, що всі типи головного болю частіше виникають у підлітків, які часто й тривало слухають музику.

Як пояснила керівник дослідження Астрід мілдью-Буш (Astrid Milde-Busch), за результатами опитування неможливо сказати, чи є музика причиною болів, або, навпаки, головний біль змушує вдаватися до музики з метою відвернення і релаксації.

Читайте також:

Мігрень змінює ділянки мозку

Міський шум скорочує життя на вісім років

Як вберегти свій слух у гучному місті

Частий прийом душу шкодить легеням

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: