Учені створили невиліковний вірус грипу

Вчені створили 127 гібридів вірусів пташиного грипу та грипу H1N1. Частина з них може становити серйозну загрозу для людини.

Свинячий грип, як виявилося, може бути куди небезпечнішим для життя людини, якщо його схрестити з пташиним. Про це заявляють китайські вчені, які провели низку експериментів і досліджень.

Фахівці з Піднебесної дійшли висновку, що деякі види грипу можуть стати невиліковними. Так, вчені створили 127 гібридів вірусів пташиного грипу та грипу H1N1. Частина з них може становити серйозну загрозу для людини. Однак знання "ворога в обличчя", як вважають вчені, дозволить прийняти своєчасні заходи.

Вірус грипу H1N1, що викликав у 2009 році пандемію (відомий як "свинячий грип"), і "пташиний грип", (переважно вражає популяції птахів в Азії), є близькими родичами. Теоретично існує ймовірність, що представники цих двох штамів можуть обмінюватися генами, що призведе до формування нових вірусів. Причому деякі з них можуть становити серйозну небезпеку для людини.

Медики вирішили випередити події і схрестили ці два віруси в лабораторних умовах. Кожен з отриманих 127 гібридних штамів вони ввели мишам.

Понад половини гібридних вірусів інфікували тварин не гірше за батьківських штамів. А вісім з них виявилися ще більш патогенними, ніж їх "батьки".

Проте вчені відзначають, що миші не є ідеальною моделлю для вивчення людських захворювань, адже найбільш небезпечні для них віруси не обов'язково представляють серйозну загрозу для людини. Тому для отримання більш інформативних результатів вони планують повторити експерименти на морських свинках і тхорах, реакція дихальних систем яких на інфікування вірусами краще відображає те, що відбувається в дихальній системі людини.

На думку китайців, отримані результати дуже важливі, оскільки вони дозволять відстежувати появу ідентифікованих високопатогенних штамів грипу і своєчасно вживати заходів щодо запобігання розвитку епідемій.

Читайте також:

В Україні виявили новий вірус грипу, його назвуть "Хмельницький"

Учені успішно випробували вакцину проти всіх штамів грипу

CNN назвав десять найважливіших медичних відкриттів 2009

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: