Учені створили оптичний аналог ока оси

Фізики сконструювали систему з кутом поля зору в 280 градусів, що імітує очі оси. Вони планують встановлювати подібні камери на невеликих безпілотних літальних апаратах та інших роботах.

Німецькі фізики сконструювали невелику катадіоптричну систему з кутом поля зору в 280 градусів, що імітує очі оси.

Катадіоптричними називають ті системи, які містять елементи, що відображають і заломлюють світло. Іншими словами, до їх складу входять і дзеркала, і лінзи.

У своїй схемі вчені передбачили дві оптичні траєкторії. Зовнішня частина зображення формується за допомогою випуклої поверхні, що відбиває, а центральна область камери збирає промені через лінзи. Система, маса якої не перевищує 40 грамів, з'єднується з USB-камерою з КМОП-матрицею. Камера забезпечує зйомку з частотою до 80 кадрів в секунду з роздільною здатністю по вертикалі в 480 пікселів.

Отримані зображення "зшиваються" і перетворюються спеціальною програмою, яка витрачає на редагування одного кадру 10 міллімекунд при роботі на комп'ютері, оснащеному процесором Core 2 Duo T7500 з тактовою частотою 2,2 гігагерца.

Дослідними сподіваються, що такий рівень швидкодії і загальна простота конструкції дозволять встановлювати подібні камери на невеликих безпілотних літальних апаратах та інших роботах.

Система ще допрацьовуватиметься, оскільки фізики хочуть збільшити ступінь її подібності з оком оси. Необхідно, наприклад, вирішити питання зйомки в УФ-діапазоні. У ос є три типи фоторецепторів з максимумами чутливості в області 340 (ближній ультрафіолет), 450 (синій колір) і 540 (зелений колір) нанометрів.

У віддаленому майбутньому автори, можливо, візьмуться за моделювання динаміки фоторецепторів і нейрональної обробки сигналів у комах.

Читайте також:

Вчені знайшли тупикову гілку еволюції - крокодилового кота

Створено перше тривимірне відео вибуху наднової зірки

Учені знайшли зв'язок між запахами і пам'яттю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: