Учені створили прилад для розпізнавання брехні з виразу обличчя

Учені розробили комп'ютерну систему, яка здатна розпізнавати в людині різні емоції.

У Британії учені розробили комп'ютеризовану систему, яка здатна розпізнавати в особі людини різні емоції.

Ця система успішно розрізняє вирази обличчя, які супроводжують правдиві і брехливі висловлювання приблизно в 60% випадків, заявив голова групи розробників професор Хасан Югайл з Бредфордського університету.

Система складається з простої відеокамери, інфрачервоного датчика з високою роздільною здатністю та програмного забезпечення. На думку експертів, вона зможе виявитися досить корисною в роботі спецслужб.

Вона була розроблена науковцями з університетів Бредфорду і Аберіствіту у співпраці з Прикордонним агентством Великобританії. Її прем'єра відбулася на фестивалі британської науки, що проходить у Бредфорді.

Науковцям вже давно відомо, що емоції відбиваються на обличчі людини мимовільним чином у вигляді тонких рухів м'язів обличчя, положення губ, змін частоти дихання, моргання і ковтання. Навіть набухання кров'яних судин навколо очей відповідає конкретним емоційним станам.

"Ми звели воєдино всі ці давно відомі дані, а також недавні досягнення в обробці інфрачервоних зображень, плюс розроблені нами нові алгоритми розпізнавання", - розповів один з розробників.

Наразі ця система випробовувалася на добровольцях, а не в реальних ситуаціях. Однак незабаром дослідники збираються встановити її в одному з британських аеропортів. Вона може допомагати працівникам імміграційної служби під час допитів осіб, що викликають підозри.

"У реальних ситуаціях з високим рівнем стресу ми можемо досягти ще більш високого рівня надійності в розпізнаванні брехні, аж до 90%, що наближається до параметрів класичного детектора брехні", - вважає розробник системи.

Раніше учені розробили детектор брехні у формі браслету на руку.

Читайте також:

Мобільний телефон вмонтували в черевики

Представлений новий формат звуку, що зберігає якість оригіналу

У Німеччині створили багатофункціональний гранатомет

Японці випустили першу електронну читалку з кольоровим екраном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: