Учені: у страху є запах

"Запах страху" - одне з найжахливіших кліше бульварної літератури, пише британська The Guardian, проте учені вважають,що їм вдалося довести його реальність.

Виявляється, люди можуть на підсвідомому рівні визначати стан страху або стресу в інших, нюхаючи хімічні феромони, що виділяються з потом. Такі висновки учених, які провели дослідження пахвового секрету наляканих парашутистів.

Команда дослідників встановила, що запах страху викликає посилену реакцію в тих ділянках мозку, які пов'язані з емоціями страху. Дослідження припускає, що, як і багато тварин, люди здатні визначати і підсвідомо реагувати на феромони, що виділяються іншими людьми.

Дослідження фінансувалося дослідницьким крилом Пентагону, що вже породило чутки про те, що це перший крок на шляху до вирізнення феромона страху, щоб використовувати його в бойових діях для залякування супротивника. Проте американське військове відомство заперечує цю інформацію.

Як заявив впливовому науково-популярному журналу New Scientist психіатр Саймон Уесселі, використовувати феромон страху як зброю неможливо з наукової точки зору.

"Ви можете створити фізичні симптоми у людей, але немає гарантій, що вони будуть налякані", - пояснив він.

Дотепер більшість дослідників вважала, що люди не можуть визначати феромони. Річ у тому, що інші ссавці роблять це за допомогою так званого якобсонова органу в носі, у людей же цей орган не сполучений із мозком.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: