Учені відкрили новий штам ВІЛ-інфекції

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ймовірно, він піддається лікуванню.

Американські вчені вперше за 19 років виявили новий штам вірусу імунодефіциту людини. Дослідженням займалися в лабораторії Abbott Laboratories і Міссурійському університеті, повідомляє телеканал CNN.

У ВІЛ є кілька штамів, які з часом здатні змінюватися і мутувати. Вчені мають знати всі підтипи вірусу, щоб точно виявляти його за допомогою тестів. Також це необхідно для розробки методів лікування і профілактики.

Новий штам належить групі М виду ВІЛ-1.

"Приводів для паніки або навіть занепокоєння немає", - підкреслили автори дослідження. За їхніми словами, деякі люди заражені цим штамом. Науковці вважають, що проти нього діють ті ж препарати, що й проти інших підтипів.

"Це відкриття нагадує нам, що для припинення пандемії ВІЛ-інфекції ми повинні пам'ятати, що цей вірус постійно змінюється, і використовувати останні досягнення в галузі технологій та ресурсів для моніторингу його еволюції", - розповів співавтор дослідження, доктор Керрол Макартур, професор департаменту усних та краніофаціальних наук університету Міссурі, штат Канзас.

За оцінками ВООЗ, на Землі близько 36,7 мільйона людей, що живуть з ВІЛ.

Нагадаємо, 6 листопада повідомлялося, що Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і нечинним пункт наказу Міністерства охорони здоров’я, згідно з яким ВІЛ-позитивні люди не мали права всиновлювати дітей. 

Відео Суд дозволив ВІЛ-інфікованим українцям всиновлювати дітей

Такого рішення домігся адвокат Віталій Матвєєв, який захищав інтереси одеситки, яка намагалася взяти під опіку 12-літнього хлопчика після смерті його мами. З відмовами під час оформлення всиновлення чи опікунства стикалося чимало ВІЛ-інфікованих українців, однак не хотіли судитися, щоб не відкривати свій статус.  

Суд дозволив ВІЛ-інфікованим українцям всиновлювати дітей

Залиште свій коментар

Вибір редакції