Учені відтворили голос єгипетської мумії віком у три тисячі років: як це звучить

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Поки що дослідники змогли відтворити лише один звук - доволі моторошний.

Британські дослідники відтворили голос єгипетської мумії, "відновивши" більшу частину її голосового тракту за допомогою медичних сканерів, 3D-друку та електронної гортані.

У статті, опублікованій в четвер журналом Scientific Reports, автори стверджують, що техніка дозволила їм відтворити єдиний звук – щось середнє між "а" та "е".

Моторошне звучання навряд чи буде точним відображенням мовлення єгипетського священника Несьямуна – учені працювали саме над його муміфікованим тілом, яке є одним із найвідоміших єгипетських артефактів у музеях Британії, пише Associated Press.

"Ми зробили правильний звук для його тракту в його теперішньому стані, але ми не очікуємо точної відповідності" - сказав співавтор Девід М. Говард з лондонського коледжу Royal Holloway.

За словами авторів, однієї моделі недостатньо для синтезу цілих слів або речень – для цього треба мати можливість вирахувати вихідний звук з голосового тракту за зміни його форми.

"Але це те, над чим ми працюємо, так що колись це стане можливим", - сказав Говард.

Співавтор Джон Скофілд, археолог з Йоркського університету, сказав, що цю техніку можна використовувати, щоб допомогти людям зануритися в історичну спадщину.

"На саркофазі Несьямуна можна прочитати, що його власник вів дуже праведне існування. Він просив богів повернути йому дар мовлення для того, щоб він міг розповісти про себе і заслужити право на вічне потойбічне життя. Це бажання жерця, а також чудовий стан зв'язок та інших органів мовлення його мумії зробили його однією з першочергових цілей для нашого проєкту Voices from the Past ", - пишуть вчені.

"Коли відвідувачі стикаються з минулим, це зазвичай візуальна зустріч", - сказав Шофілд. "Цим голосом ми можемо змінити це і зробити зустріч більш багатовимірною", - додав він.

"Немає нічого більш особистого, ніж чийсь голос, тому ми думаємо, що почути голос з такої давнини - справді незабутнє враження, яке може оживити такі історичні місця, як Карнакський храм Несьямуна", - сказав він.

Нагадаємо, у єгипетському селищі Саккара археологи відшукали неймовірну знахідку – низку давніх статуеток та мумій різноманітних тварин, у кількості, якої вистачить на те, щоб "заполонити цілий музей". Серед знахідок - мумії котів, левів, крокодилів та інших тварин, а також статуетки давньоєгипетських богів. Більше про неймовірне відкриття читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео У Єгипті археологи знайшли 20 непограбованих саркофагів із муміями

Їх виявили на Західному березі Нілу, у Фівах. Поховання жерців та жриць бога Амона добре збереглися через сухий ґрунт у цьому регіоні. Саркофаги лежали у сховку, розташовані в два ряди один над одним. Науковці кажуть, цей некрополь - найбільша знахідка в Єгипті за останні сто років.  

У Єгипті археологи знайшли 20 непограбованих саркофагів із муміями

Залиште свій коментар

Вибір редакції