Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені відтворили зовнішність загартованої в боях жінки-вікінга

Попри те, що вона була похована з купою зброї, вчені не одразу зрозуміли, що це воїн.

Уявляючи вікінга, люди зазвичай думають про грізного, м'язистого, бородатого чоловіка. Вчені взялися змінювати таке уявлення та відтворили  зовнішність загартованої в боях жінки-воїна, яка жила понад тисячу років тому.

Про це пише The Guardian.

Реалістична реконструкція кидає виклик давнім припущенням про те, що герої-воїни залишали своїх жінок вдома. Вона заснована на скелеті, знайденому на кладовищі вікінгів в норвезькому Сольоре, а нині зберігається в Музеї культури Осло.

За словами археолога Елли Аль-Шамах, останки розпізнали як жіночі, але місце її поховання не вважалося могилою воїна "просто тому, що там була жінка".

жінка-вікінг
National Geographic

Коли дослідники працювали над реконструкцією, то виявили, що жінка була не лише похована серед значної колекції смертоносної зброї, включно зі стрілами, мечем, списом і сокирою, вона також отримала травму голови, подібну на рану від меча. У черепі, що лежав поруч з щитом, знайшли вм'ятину, досить серйозну, щоб пошкодити кістку.

Невідомо, чи була саме рана причиною смерті, оскільки наукове дослідження виявило ознаки загоєння. Але Аль-Шамах зазначає, що це перша жінка-вікінг, що знайдена з бойовою травмою.

Доктор Керолайн Еролін, старший викладач в Університеті Данді в Центрі анатомії та ідентифікації людини, працювала над реконструкцією, відтворюючи м’язи та нашаровуючи шкіру за допомогою передових технологій. "Отримана реконструкція ніколи не буває точною на 100%, але її достатньо для упізнавання людьми, які добре знали людину за життя", - додала вона.

Раніше вчені уперше за допомогою давньої ДНК спробували відтворити зовнішність загадкового предка людства - денисовця, вимерлого виду людей, який близько 40 тисяч років тому жив в одних місцях з неандертальцями та сучасними людьми.

Відео Меч вікінгів Х століття передали львівському музею

Тисячу років тому цим мечем бився дуже поважний військовий керівник. 4-ри роки тому десь на Волині його знайшли "чорні археологи". Унікальний артефакт - меч вікінгів XX сторіччя - здійснив ціле коло Європою. Його перепродавали на "чорному ринку", возили через кілька кордонів контрабандою та зрештою – він повернувся до України.

Меч вікінгів Х століття передали львівському музею

Залиште свій коментар

Вибір редакції