Учені винайшли тканину, що вміє фотографувати

З чудотканини збираються шити форму для солдат, яка фотографуватиме місцевість.

тканина-фотоапарат
Так виглядає нитка-фотоапарат. Фото sciencenow.sciencemag.org
Учені з Массачусетського технологічного інституту створили спеціальну тканину, яка може працювати як матриця фотокамери і слугувати для отримання зображень.

Нитки нової тканини є досить складною структурою: у центрі проходить напівпровідник, ув'язнений в оболонку з полімерного ізолятора, в якому протягнуті металеві прожилки. Напівпровідникова частина нитки реєструє світло, і сигнал передається по металевих прожилках на комп'ютер.

В рамках дослідження учені помістили схематичне зображення всміхненого обличчя перед полотном, сплетеним з подібних ниток. Полотно було підключене до комп'ютера, який за допомогою спеціального програмного забезпечення аналізував сигнал ниток і відтворював зображення. В результаті на екрані комп'ютера дослідникам удалося отримати картинку (правда, досить поганої якості).

тканина-фотоапарат
Тканина "сфотографувала" зображення усміхненого обличчя. Фото sciencenow.sciencemag.org
Головним плюсом нової системи вчені називають відсутність необхідності в лінзах. У сучасних електронних фотокамерах скляна або пластикова лінза фокусує світло на напівпровідниковій світлочутливій матриці. При цьому лінза має бути твердою і мати постійну форму, оскільки її фокусуючі властивості залежать від форми.

Відсутність лінзи дозволяє створювати гнучкі камери практично будь-якої форми. Зокрема, вчені відзначають, що розвиток подібної технології, наприклад, допоможе створити військову форму, яка оглядатиме поле бою довкола солдата і передавати інформацію йому на спеціальний екран.

Читайте також:

Українці підсіли на цифрові наркотики

США знову відклали запуск шатла "Індевор"

Google краде ідеї в Apple

Панцир черепахи виявився ребрами 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: