Учені виявили новий вид депресії, на яку страждає ледь не десята частина людства

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дослідники переконують, що депресія може вражати людей в будь-яку пору року.

Вчені виявили новий вид сезонної депресії, яка вражає все більше людей. Від депресії під назвою "Сезонний афективний розлад" (САР) страждає від 1 до 10 відсотків населення.

Про це пише LiveScience.

Причини виникнення САР поки невідомі, але дослідники дізнаються більше про його біологічні підказки. Повідомлення про успішне лікування за допомогою світлотерапії призвели до теорії, що зменшення кількості денного світла в осінні та зимові місяці перериває циркадні ритми деяких людей, що викликають депресію.

"Люди схильні відчувати симптоми восени і взимку", - говорить доктор Віктор Форнарі, директор дитячої та підліткової психіатрії в лікарні Цукер Хіллсайд. - Інколи вони спостерігаються у весняний час".

Симптоми

"Симптоми САР такі ж, як ті, що супроводжують депресію. Дратівливість, відсутність цікавості до захоплень, труднощі з увагою" - все це симптоми САР", -  сказав Форнарі.

Хоч деякі форми депресії призводять до втраті ваги,  ті хто страждають САР часто мають підвищений апетит і збільшення ваги. Розлад також відзначається денною сонливістю і відсутністю енергії.

"Якщо ви почуваєтесь пригнічено протягом декількох днів, і ви не можете нічого з цим зробити, тоді повинні піти до свого лікаря. Особливо варто це зробити,  якщо порушується сон, або з'являються думки про самогубство", - сказала Кетрін Роклійн, професор психології Університету Піттсбурга.

Діагностика

Лікарі діагностують САР спираючись на симптоми. Зазвичай тести потрібні лише для виключення інших причин депресивних симптомів. Іноді для важких форм САР необхідна психологічна оцінка.

Розлад вважається підтипом депресії або біполярного розладу і його може бути важко відрізнити від інших психологічних проблем.

Людина, як правило, відчуває депресію та інші симптоми протягом принаймні двох років поспіль протягом того ж сезону щороку. Періоди депресії супроводжувалися періодами без депресії і немає інших пояснень щодо змін настрою або поведінки.

Більшість людей з САР відчувають депресивні симптоми восени та взимку. Проте рідкісна форма САР вражає людей у ​​літні місяці.

За даними клініки Mayo, літня форма афективного розладу є найважчою.

Лікування

Лікування САР може бути різним, залежно від того, як на ту чи ту терапію реагує людина.

Багато людей з САР звертаються до "світлотерапії" зі світлового бокса, зазвичай 30 хвилин вранці. Спеціалізована флуоресцентна лампочка імітує денне світло.

"Ви сидите на відстані декількох футів. Це може бути дуже ефективним для людей, які мають зимову депресію", - сказав Форнарі. - Часто протягом декількох днів у них покращується стан".

Лікарі рекомендують хворим САР отримати медичну консультацію перед тим, як спробувати світлову терапію . 

Лікарі також можуть призначати антидепресанти людям, які страждають на САР. Найпоширенішим лікарським засобом, призначеним для SAD, є бупропіон (Wellbutrin XL, Aplenzin). Може минути кілька тижнів, перш ніж пацієнт побачить результат від ліків.

Когнітивна поведінкова терапія (CBT) також може допомогти людям керувати депресивними симптомами розладу. Під час сеансів терапії людей просять визначити негативні думки, які викликають у них неприємний стан. Тоді фахівці навчать їх навичкам, які допомагають керувати та змінювати негативні думки, сказав Форнарі.

Наступні кроки

Світлотерапія, антидепресанти, КПТ або комбінація цих підходів є першочерговим методом лікування для людей, які страждають на САР.

Лікарі також рекомендують цим людям намагатися отримати якомога більше природного денного світла, влаштовувати прогулянки. Навчання і перебування на зв'язку з родиною і друзями можуть також полегшити симптоми САР.

Дехто спостерігає поліпшення після того, як спробує йогу, медитацію і т.д.

Згідно з клінікою Mayo, деякі люди намагалися приймати трав'яні засоби і дієтичні добавки для боротьби з симптомами розладом, однак, ці засоби можуть нівелювати приймання ліків і мати побічні ефекти, тому краще поговорити з лікарем, перш ніж пробувати їх.

Однією з актуальних проблем у лікуванні є період випробувань і помилок для пошуку правильного первинного лікування для людини.

ВідеоЛюди з карими очима більш схильні до стресів та депресій у зимовий період

Такого висновку дійшли учені університету Південного Уельсу. У дослідженні взяли участь майже двісті людей, які відповідали на запитання щодо сезонних розладів. З’ясувалося, що у людей зі світлими чи блакитними очима депресія проявляється рідше за карооких.   На думку учених, причина полягає у кількості світла, яку здатні пропускати очі людини. Тобто кароокі отримують набагато меншу дозу світла. Фахівці порадили проводити більше часу на вулиці, насамперед у сонячні дні.

Люди з карими очима більш схильні до стресів та депресій у зимовий період

Залиште свій коментар

Вибір редакції