Учені виявили справжню причину захоплення відеоіграми

Американські психологи прояснили механізм, який відповідальний за отримання задоволення від відеоігор.

Американські психологи виявили, що справжньою причиною захоплення відеоіграми є прагнення геймерів до ідеалу.

В рамках дослідження психологи вивчили велику кількість гравців: кілька сотень любителів казуальних ігор і кілька тисяч серйозних геймерів, які захоплюються різними іграми від The ​​Sims і до World of Warcraft і Call of Duty. Всіх учасників дослідження детально розпитували про враження після чергового сеансу гри.

Психологи встановили, що геймери отримують від комп'ютерних ігор задоволення тільки тоді, коли рішення, що приймаються у віртуальному просторі, узгоджуються з уявленнями людини про поведінку "ідеального себе" в даній ситуації. При цьому вчені констатували поліпшення самопочуття у людей, у випадку, коли їм давали шанс побути в грі ідеалом хоча б кілька хвилин.

За словами одного з авторів дослідження, доктора Енді Пржібульского, він був здивований отриманими результатами. Грунтуючись на даних про ігри у маленьких дітей, він припускав, що відеоігри - варіант ескапізму (втеча від реальності). Однак, як показали результати роботи, процес гри " більше схожий з прагненням до ідеалу, ніж зі спробою втекти від дійсності".

Самі вчені наголошують, що їх робота в деякому сенсі унікальна. В даний час з'являється багато досліджень, присвячених небезпекам, які несуть відеоігри, в той час як питання, що ж в першу чергу змушує людей грати, практично не вивчається.

Нагадаємо, заради гри в улюблені відеоігри, в реальному житті геймери часто поводять себе неадекватно. Так, в Денвері (США) 27-річний Саймон Дарніс позбувся нирки заради ігрових цінностей у популярній комп'ютерній онлайн-грі World of Warcraft.

Також у США молода мати 12 годин поспіль грала в онлайн-гру, не звертаючи уваги на 3-річну доньку. Як наслідок, дівчинка померла від виснаження.

Читайте також:

Мати заморила трирічну донечку голодом, загравшись в Warcraft

Китайських в'язнів змушували грати в World of Warcraft

Дівчина проміняла свою цноту на iPhone 4

Китаєць продав нирку, щоб купити iPad 2 і iPhone

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: