Учені виявили високогірне поселення людей, якому 50 тисяч років

Радіовуглецевий аналіз знайдених на місці поселення кам'яних знарядь показав, що їх вік становить близько 49 тисяч років.

Вчені виявили найдавніше високогірне поселення людини. Робота авторів дослідження опублікована в журналі Science.

Фахівці працювали на території Папуа - Нова Гвінея, що знаходиться на висоті близько двох тисяч метрів над рівнем моря. Вчені виявили сліди шести розрізнених стоянок, які займають загальну площу близько двох квадратних кілометрів.

Радіовуглецевий аналіз знайдених на місці поселення кам'яних знарядь показав, що їх вік становить близько 49 тисяч років.

Найстаріше з знайдених досі високогірних поселень Homo sapiens як мінімум на 19 тисяч років "молодше" і розташоване в Тибеті. Крім того, було виявлено кілька поселень у високогірних районах Ефіопії.

Досі вважалося, що близько 50 тисяч років тому люди не селилися у високогір'ї, так як на Землі був льодовиковий період, і клімат там був особливо суворим.

Ранні міграції людини залишаються для вчених багато в чому незрозумілими. Зовсім нещодавно з'явилася робота, в якій спростовуються традиційні уявлення про час виходу людей з Африки.

Генетичний аналіз показує, що це відбулося близько 60 тисяч років тому, проте автори нової роботи визначили вік знайдених на території Індії та Аравійського півострова знарядь, і оцінили їх в 70 тисяч років.

Читайте також:

Знайдена планета, придатна для життя

Астрономи виявили магнітні поля, які утворилися після Великого вибуху

Через три роки люди опиняться у темряві, а на голови їм падатимуть діаманти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: